| Prettygirl428 a întrebat:

A fost cineva la stiinte ale naturii?
Imi puteti spune daca este un profil bun si ce facultati as putea urma dupa acesta?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am fost eu. Este, dupa parerea mea, cel mai ok, cel mai echilibrat profil. La BAC nu vor fi mari dificultati, pe langa romana si matematica (M2, mult mai usoara decat cea de la mate-info) vei putea alege dintre chimie, fizica si biologie. Recomand biologia. Poti urma absolut orice facultate doresti, nu conteaza profilul liceului. Am avut colegi care au mers la Politehnica, la Arhitectura, la Medicina, la Litere. Eu am ales istoria. Poti merge oriunde.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Specializarea ( NU "profilul" ) de Ştiinţe ale Naturii este una destul de bună big grin

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| aXy99 a răspuns:

Este un profiil interesant. Poti da la orice facultate vrei, dar este de preferat sa fie una care sa se axeze pe biologie, fizica, chimie sau matematica. Eu dau la drept.