| BraveMVP a întrebat:

Imi puteti spune cam ce meserii as putea urma daca m-as duce la liceu pe profil stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Jurist, notar, ofiţer de poliţie, jandarm, procuror, judecător, asistent social, profesor, istoric, sociolog, pshiolog, ghid turistic, etc.
Poţi avea orice meserie. Nu profilul liceului îţi dă meseria, ci facultatea, uneori nici ea.
Eu ţi-am enumerat meseriile care au cât de cât legătură cu ce se studiază la acest profil.
Însă poţi deveni şi medic dacă înveţi pentru admiterea la Medicină.
Baftă!

| BraveMVP explică (pentru Sadop):

Multumesc! Funda.

1 răspuns: