| ODB a întrebat:

a mai luat cineva fosfat de codeina LPH 15 mg pentru a fii "high" intreb din pura curiozitate, din cate stiu eu codeina este un alcaloid natural din opiu.

1 răspuns:
| Jorah a răspuns:

Nu încurajez consumul dar ai omis faptul că trebuie amestecată cu un suc (sprite de ex) și un jeleu pentru gust (nu-i necesar dacă nu-ți place). Se poate totuși muri de supradoză (Lil Wayne a ajuns la spital din cauza abuzului). Efectul nu este cum te aștepți, având în vedere că e un opioid mai slab decât morfina și îți dă o stare de somn și detașare. NU te îndemn să consumi niciun fel de opioide! Totuși, încearcă altceva dacă vrei să fii high.