| JohnSeed a întrebat:

Aceasta este o problema foarte delicata si apelez la timpul vostru pretios. Aceasta postare va fi lunga, si as aprecia nespus de mult orice fel de ajutor.

Deci, sa incep cu inceputul. Cu un an in urma (aproape exact un an), am fost intr-o excursie in Franta. Prima parte, de 6 zile, trebuia sa stam in gazda la o familie. Prima noapte a fost OK. Eu aveam 13 ani (aproape de 14) si trebuia sa stau cu 2 baieti, amandoi de 17. Dupa prima noapte, am realizat ca cei doi nu sunt deloc in regula. Unul din ei a inceput sa nu ma mai lase sa dorm, sa vina aproape complet dezbracat la mine in camera, sa ma ameninte in multe feluri mai putin elegante si sa imi umble prin lucruri. Dupa 5 zile in care am fost hartuit constant si in care treaba asta devenea din ce in ce mai serioasa, am plecat spre Paris unde tot grupul statea la acelasi hotel enorm. Trebuia sa stau in camera cu alti 2 baieti, dar seara si-au facut aparitia cei doi cu pricina PLUS inca 2 care erau cu ei. Au reusit cumva sa cumpere alcool, si inca in cantitate mare. Au baut mult toti si s-au imbatat. Cel care mi-a facut mare parte din probleme bause si el mult. Sa-i spunem X. X a inceput sa ma ameninte din nou impreuna cu ceilalti si a inceput sa ma loveasca dar sa ma si mangaie si sa-si exprime dorinta de a ma....va dati seama. Nu aveam cum sa ies din camera, si a trebuit sa fac toate lucrurile total lipsitoare de demnitate pe care m-au pus sa le fac. La un moment dat, mi-au taiat o parte din par, mi-au taiat par si din alte zone de pe corp si m-au pus sa fac tot felul de lucruri in timp ce ma filmau. Apoi, X s-a dezbracat complet si a inceput sa faca tot felul de nebunii. Dupa ceva timp s-a imbracat partial dar mi-a luat aproape toate hainele de pe mine si a plecat cu ele. Eu m-am imbracat repede cu ce am putut iar o ora mai tarziu am gasit hainele mototolite in fata usii. Nu am apucat sa dorm nici noaptea aceea, nici cea precedenta. Au mai fost si alte lucruri, dar am incercat sa scurtez pe cat posibil.

Acum, toate lucrurile astea inca ma mai "bantuie" desi a trecut un an. Nu le-am spus parintilor pentru ca efectiv nu puteam. Totusi, as vrea ca toata povestea sa se termine, dar nu stiu cum sa le spun. Imi cunosc parintii si stiu ca probabil m-ar certa pentru ca nu le-am zis mai devreme si nu prea stiu cum sa fac incat sa nu se termine asa rau pentru mine.

Mai mult sau mai putin, am de ales intre ciocan si nicovala, pentru ca daca nu spun lucrul asta va ramane intiparit in memoria mea un timp indelungat, dar pot sa imi cauzez probleme daca spun.

P.S.: Stiu ca am mai postat asta o data acum aprox. o saptamana.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa vorbesti cu un psiholog, cu chestia nu e de gluma iti va ramane sechele daca nu o rezolvi. Incearca sa-i zici psihologului scolii daca aveti unul in scoala. In plus liniste-te nu cred ca parinti o sa te certe pentru ca nu ai avut curajul sa le spui ca ai fost molestat sexual.

| L1feDRAIN a răspuns:

Doamne fereste nici nu-mi doresc sa stiu ce ti-au mai facut, dar
ati dau un sfat...
Spune parintilor tai ca de nu le spui o sa se infibga asta in tine si cu cit mai tirziu o sa le spui cu atat mai rea poate o sa fie reactia lor, dar de fapt o sa te inteleaga perfect daca chiar iti sunt parinti si vor lua masuri.

| Dark3000World a răspuns:

Daca mergi la psiholog, cheltuiesti o gramada si nu iti face mare lucru, deci nu iti recomand. Insa parintii tai te pot ajuta, vor incerca sa te faca sa treci peste acest eveniment neplacut.Gandeste-te ca o data si o data tot va trebuii sa le spui.Dar daca inca simti ca nu esti pregatit sa le spui asta, discuta cu un prieten de incredere care te va face sa depasesti acest moment. Oricum iti sugerez sa nu lasi lucrurile asa... Daca vrei te pot ajuta chiar eu, sau cel putin voi incerca sa te ajut.