| wtfucker a întrebat:

Buna TPU.Sunt extrem de speriata si chiar nu am cu cine sa vorbesc.Mi-e frica sa-i spun cuiva ce s-a intamplat.Azi am mers acasa la iubitul meu.El era acolo si cu cel mai bun preieten al lui.Cand am ajuns acolo totul a fost normal,am vorbit cu el,etc. Dupa ceva timp,am mers la el in camera, iar prietenul sau a venit si el cu noi. Iubitul meu a inceput sa ma sarute, sa-mi spuna ca ma iubeste si multe alte chestii.La un moment dat mi-a bagat mana la chiloti, ceea ce a fost ciudat pentru ca el nu a mai facut asta pana acum.Eu i-am dat mana la o parte si i-am spus sa se potoleasca.El tot nu a incetat si a inceput sa dea in mine, s-a dezbracat si el si prietenul sau si mi-a spus ca ma vrea, ca el nu mai poate astepta.Eu m-am ridicat si am vrut sa plec, insa prietenul lui m-a tras inapoi in pat si au inceput sa ma trateze ca pe o tarfa.Amandoi m-au sarutat si au abuzat de mine, iar eu am inceput sa plang in speranta ca li se va face mila de mine si ma vor lasa sa plec.Tot nu m-au lasat in pace! S-au dezbracat complet si m-au obligat sa fac sex cu amandoi, eu fiind virgina.M-au pus sa le fac sex oral! Eu normal ca nu am vrut insa mi-a fost frica de ce se va intampla daca nu fac ce spun ei. Dupa ce si-au batut amandoi joc de mine, m-au dat afara iar iubitul meu m-a dat afara din casa si a spus ca daca ii voi spune cuiva ma vor ucide.Sunt extrem de speriata! Il iubesc enorm,am avut incredere in el, mereu mi-a spius ca ma iubeste din tot sufletul lui si ca nu mi-ar face rau niciodata.El era totul pentru mine, eu nu am tata de la 10 ani (acum am 17)iar in ultimii 3 ani el a fost totul pentru mine.L-am iubit mai mult decat orice pe lume si mi-as fi dat si viata pentru el.Mama mea a plecat de 4 ani in Italia unde s-a casatorit.Ea m-a lasat in grija bunicii care nu m-a vrut niciodata.Cand l-am cunoscut pe el m-am simtit protejata si in primul rand iubita, cum nu mai fusesem pana atunci.El mi-a oferit mereu iubire si orice am avut nevoie mi-a oferit.De la bun inceput am stabiliot ca nu voi face sex cu el decat atunci cand voi fi si eu mai mare (atunci aveam doar 14 ani).El a fost de acord cu asta si mereu cand am mers sa dorm la el nu mi-a facut niciodata ceva impotriva mea.Acum chiar nu stiu ce s-a intamplat.Il iubesc din toata inima mea si sunt sigura ca si el ma iubeste, ibnsa nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat.Eu nu am cui sa-i spun dsespre asta! Bunicii nu-i pasa de mine si nici mamei.Toate colegele isi bat joc de mine pentru ca eu nu am tata.Singura persoana pe care am iubit-o cu adevarat a fost iubitul meu.Ce ma sfatuioti sa fac oamenii buni? Va multumesc mult pentru timpul acordat si le multumesc din suflet celor care au avut rabdarea sa citeasca tot si sa dea un sfat.Scuzati categoria(daca e gresita).

16 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il ierti si sa uiti. Prietenul tau nu e de vina cu nimic, prietenul lui e responsabil. Nu vad de ce esti suparata pe iubitul tau, chiar tu ai spus ca langa el te simti iubita si ca il iubesti. Nu ar trebui sa mergi la psiholog pentru ca el/ea va anunta politia, iubitul tau va ajunge la inchisoare iar tu vei suferi si mai mult. Toata lumea greseste, iarta-l si nu iti va parea rau.

| Sadop a răspuns (pentru William):

" S-au dezbracat complet si m-au obligat sa fac sex cu amandoi, eu fiind virgina.M-au pus sa le fac sex oral! Eu normal ca nu am vrut insa mi-a fost frica de ce se va intampla daca nu fac ce spun ei. Dupa ce si-au batut amandoi joc de mine, m-au dat afara iar iubitul meu m-a dat afara din casa si a spus ca daca ii voi spune cuiva ma vor ucide. "
Cum îi poţi spune să îl ierte? Cum poţi spune că prietenul ei nu are nicio vina când ea a scris că şi el, alături de amicul lui au violat-o şi a şi ameninţat-o? Tu chiar ai citi tot? Inclusiv paragraful citat de mine?

| William a răspuns (pentru Sadop):

Am citit si intrebarea ei si raspunsul tau dar violenta nu rezolva nimic. E mai bine sa ierti decat sa te razbuni. Probabil tu esti o fire violenta si de aceea i-ai sugerat sa mearga la politie, sa nu il ierte si altele. Daca tu nu ierti cum te poti astepta sa fii iertat? Pentru tine asta suna ciudat si nu poti intelege dar crede-ma ca am dreptate. Si nu uita ca razbunarea este arma prostului.

| Sadop a răspuns (pentru William):

Pot spune că am greşit când am spus să nu îl ierte.O persoană care ţi-a produs atâta suferinţă nu cred că o poţi ierta atât de uşor, însă cu timpul va trebui iertat. Iartă, dar nu uita.
De ce i-am sugerat să meargă la Poliţie?
Fiindcă mie nu mi se pare deloc normal ceea ce au făcut cei doi şi nu mi se pare nici un lucru demn de trecut cu vederea.
Dacă ea nu merge la Poliţie, cei doi vor profita de ea până la adânci bătrâneţi.
Ea nu merge la Poliţie, altă fată violată nu merge, alta nu, şi pe stradă 2 din 10 oameni vor fi violatori. Şi aşa sunt mulţi.

| William a răspuns (pentru Sadop):

Sa nu mai aiba nicio legatura cu el? Dar este iubitul ei de atata timp, i-a fost alaturi cand nu avea pe nimeni, chiar ea spune cat de atasata este de acel baiat. Daca merge la politie nu va rezolva nimic. Este aberant sa spui ca iubitul ei va profita de ea din nou si este si mai aberant sa spui ca numarul violatorilor va creste daca nu merge ea la politie. Ai vazut la televizor un caz asemanator si gata, Romania e plina de oameni imorali. Linisteste-te si gandeste rational.

| Sadop a răspuns (pentru William):

Asta este părerea ta şi ţi-o respect, însă nu o împărtăşesc.
După părerea mea, o persoană care te-a violat şi ameninţat nu se poate numi "iubit", oricât de lungă ar fi fost relaţia sau oricât de mult ar fi fost alături de tine în trecut.
Cum am spus, asta este părerea mea.
O seară plăcută!

| sappy a răspuns (pentru William):

Daca tu ai fi la puscarie si ai fi violat ie-ai spune gardienilor ce ai patit sau ai astepta razbunarea Divina?

| Purec a răspuns:

Viață ta este demna de un film (comedie). Pe 9 noiembrie 2014 aveai 18 ani jumate si erai prea slaba, pe 10 noiembrie iubitul care te-a înțeles si nu te-a atins niciodată ejacula pe vaginul tau si te temeai sa nu ramai însărcinată. Pe 13, mergeai la iubit acasa si era doar prietenul lui care te săruta. Pe 14, viol in grup, dar acum ai doar 17 ani, ca prin minune. Pe 18 noiembrie revii, iar acum îți iubesti iubitul enorm si violuls-a evaporat sau ceva de genul, dar acum esti trista ca nu te intelînțelegi cu mama ta plecata din tara si cu tatal despre care susțineai ca e mort. Viata bate filmul nu?laughing candva o sa ai cu adevărat nevoie de ajutor, si nu va fi nimeni sa te sprijine...

| SkyPilot a răspuns:

Sadop are dreptate. Cel mai bine fa ce spune el.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Sadop a răspuns:

Oricât l-ai iubi, nu trebuie să îl ierţi. Şi-a bătut joc de tine alături de prietenul lui.
Trebuie să te desparţi de el, dacă nu ai făcut-o încă, şi să mergi la Poliţie să depui o plângere împotriva lui şi a prietenului său.
Nu îţi fie frică, e vorba despre viaţa ta!
Îmi pare rău că nu ai pe nimeni alături de tine, însă nu trebuie să cedezi, ci să te ambiţionezi mai tare să treci peste aceste probleme.
Eşti destul de mare, aşa că poţi merge la un cabinet psihologic. Te va ajuta mult, crede-mă, şi nu e absolut nicio ruşine. Întrerupe legătura cu acel individ şi uită-l.
Poate te-a iubit, poate aţi avut o poveste frumoasă, însă nu are absolut nicio scuză pentru ce a făcut.
Să nu îţi fie frică de el şi nici de altcineva. Dacă ai o prietenă cu care te înţelegi mai bine, ieşi în oraş sau petrece-ţi timpul cu ea, şi acest lucru te va ajuta. Dacă nu ai, încearcă să îţi faci. Probabil ai impresia că ai cum să îţi face prieteni, dar sunt multe persoane care ţi-ar fi alături, trebuie doar să le cunoşti şi să le acorzi o şansă.
Nu te lăsa bătută fiindcă nu merită. Ceea ce ai păţit tu este de-a dreptul oribil şi trebuie pedepsit. Nu lăsa acest lucru să îţi distrugă viaţa.
Deci mergi la Poliţie, renunţă la orice fel de comunicare cu acea persoană şi consultă un psiholog.
Dacă te mai pot ajuta cu ceva îmi poţi trimite mesaj privat.
Baftă, sper să treci peste asta!

| marinageorgiana14 a răspuns:

Parerea mea: zic sa te duci la un psiholog, poate te ajuta el/ea, iar daca el si prietenul lui au 18 sau +18 ani denunta-i la politie pentru abuz sexual happy sfatul meu, eu asa as face in locul tau

| MădălinaDinu a răspuns (pentru marinageorgiana14):

Și eu la fel, îți sugerez aceași chestie.

| mejustme99 a răspuns:

Tu vorbesti serios? Daca da du-te la un psiholog.

| Paindemandstobefelt a răspuns:

Te inteleg stiu ca ti a fost greu dar trebuie sa incerci sa uiti si sa te calmezi si sa ceri ajutorul unui psiholog.Succes! Scrie mi poate mai vorbim!

| bezeleee a răspuns:

Te pricepi la scris.