| Andrei741 a întrebat:

Acum ca a venit vara nu prea am ce face acasasad

Eu fiind putin timid nu prea am prieteni, desi in fata blocului este o gasca cu vreo 20-30 persoane de varsta mea 15-18 ani nu prea stau de vorba cu ei...sad doar i salut si atatlaughing

Am un prieten (o cunostinta) cu care mai ies prin orasstraight face.

As vrea sa am si eu mai multi prieteni cu care sa ies in oras, distractie etc insa nu ma prea pricep sa imi fac prieteni.

Am cativa din alte orase insa vorbim doar pe mess/facebook/telefon.

Ce sfaturi imi dati?
Cum sa scap de timiditate?
Cum sa imi fac noi prieteni?
Cum intru in vorba cu ei?

1 răspuns:
| Bogdanel97 a răspuns:

Salut! Nu mai fi timid, intra in vorba cu persoanele cu care ai ceva in comun. Da...si eu am fost timid pana in anii de liceu dar dupa aia mi-am dat drumu. Incearca sa iesi mai mult pe afara, cand treci pe langa niste prieteni nu ii saluta si numai atat. Intreabai ce fac, cum mai is, daca nu vreau sa iesiti prin oras si din astea. Fii mai deschis si ai sa vezi ca incet cu incetul dispare si timiditatea. Bafta. happy