| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva saptamani m-am certat cu o fata destul de rau deoarece am tras concluzia ca ma folosea doar ca sa isi petreaca timpul cu cineva iar atunci cand si-a gasit alti prieteni m-a lasat cu ochii in soare cum s-ar zice. Problema este ca eu am tinut foarte mult la ea iar daca acum cateva saptamani cand practic s-a rupt totul nu am avut nimic, acum am inceput sa ma resimt si sa ma gandesc la chestiile astea. Problema adevarata este ca mi-am pierdut efectiv puterea de concentrare iar daca imi propun sa fac, sa zicem, un proiect, ma simt incapabil sa il duc pana la capat, (lucrez maxim 30 de min si apoi simt ca s-a umplut paharul) lucru pe care altadata il faceam cu ochii inchisi. Intrebarea mea este acum cunoscand si motivul care imi determina aceasta stare...cum as putea proceda sa imi revin la normal si sa fiu mai productiv? Pe langa asta ce parere aveti de fetele care o perioada de timp stau vorbesc cu cineva (e vorba de baieti) dau impresia ca sunt apropiate de acea persoana iar atunci cand apare altcineva in viata lor practic uita de tot si "se muta" la altcineva? Nu vreau sa punctati chestii de genul ca ar trebui sa lamuresc cu ea ceva pentru ca in perioada asta nu am mai avut nici o tangenta cu ea si asta mi-a dovedit ca nu am facut o greseala cu aceasta decizie.(ea nu m-a mai cautat si nu a vrut sa mai lamurim situatia) Multumesc anticipat! FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hei, dar da-o incolo, sa nu ne gandim acum la ea cat timp citesti acest raspuns big grin

Este ok ce ai facut, lasa asa.

Trecand peste asta, ai o viata, este viata ta... faci ce vrei cu ea, poti sa faci absolut tot ce vrei, nu ar trebui ca aceste ganduri sa te intristeze.
Este normal, te simti singur poate, nu mai este ca inainte, si... ce?
Incearca sa te axezi mai mult pe dezvoltarea personala si profesionala atunci, cum ai dat de persoana respectiva, poti sa dai de oricine, iar atunci cand te astepti mai putin, apare si persoana potrivita special pentru tine, te asigur.

Incearca sa ajungi acolo unde vrei, astfel incat sa ai aceasta parte stabilita, si apoi o sa vina si restul de persoane pe langa tine.
Nu vreau sa imi fac o parere despre tipul de persoane mentionate, nu le judec, a facut ce a facut, asta este.

Gaseste motivatia in tine, sunt sigur ca mai ai si tu planuri, dorinte. Incearca sa le atingi si sa te faci pe tine mandru in primul rand happy

Iti urez mult succes si stiu ca o sa reusesti, iti tin pumnii, numai bine! ^_^

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

O să zici că-s răutăcioasă dar lumea nu renunță la persoanele care consideră că merită, adică cu care se simt bine, cu care rezonează, care aduc ceva interesant în viața lor.
iar cu productivitatea n-are cum să te ajute nimeni, aia tu singur trebuie să te pui pe picioare. Aia e, o persoană pierdută, alții stau prin canale să se ferească de frig și tu plângi după cineva care nu dă 2 bani pe tine