| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am 14 ani aproape, 1.70m si 59kg.Sunt grasut fata de colegii mei.

1.Credeti ca daca vreau sa ma placa fetele trebuie sa slabesc?

2. Fetele au o problema daca ti se mai incurca limba cand vorbesti? Adica am fost rarait cand am fost mic.Pana la vreo 8 ani cam asa.Si mai am momente cand mai scap cate-o perla.

3. Fetelor le plac baietii cu vocea mai groasa?

4.Le plac,, marul lui adam"?

Daca o fata de care imi place si sta fix in fata mea, si incerca sa isi faca un selfie cu mine pe ascuns, si daca se mai intoarce la mine si ma intreaba unele lucruri, sau daca se uita la mine zambind si ma intreaba de ce rad inseamna ca ma place?

Eu nu am avut iubita niciodata si sunt si timid.Bine,timid doar cu fetele ca mi-e frica sa nu zic ceva naspa.

Ziceti-mi! Sfatuiti-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

0. Ia ceva si deseneaza, intreaba din nou peste 4 ani.
1. Nu
2. Nu
3. E irelevant
4. E irelevant
5. Vezi-ti de scoala, sfatuitu-te-am.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai o greutate ok

| Violleta2022 a răspuns:

1. Da, daca ai mai slabi, ar fi minunat pentru toata lumea.
2. Raraitul nu este o problema, dar scapatul perlelor este una foarte mare.
3. Nu ne deranjeaza vocea groasa, chiar deloc, desii ma indoiesc ca un baiat de 14 asni ar avea vocea groasa.
4. Nu, nu ar avea de ce sa ne placa "marul lui adam", daca-i mai proeminent este chiar urat la vedere.
5. cand o fata te de azi, o face ca sa afle motivuld e ce razi, fara sa te placa sau nu.
6. La 14 ani este normal sa nu ai iubite, alea se fac dupa 17-18 ani, cand mai cresti. La varsta asta iti poti face o prietena daca vrei, sau mai multi prieteni.

| BunaZiuaMerio explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu la ce te referi dar eu prin,, scaptulul perlelor" ma refeream ca mai zic cate un cuvant fara sa zic,, R?

| QElenaBoghiu a răspuns:

1.Nu, bărbați mai grăsuți sunt mai sexy.
2.NU, mie una îmi plac rârâiți big grin
3.Da și nu (depinde de persoana)
4.Nu trebuie să le placă. Toți de genul masculin au.

Trebuie să fi mai deschis cu fetele happy

Nu trebuie sa îți fie rușine, încă ești mic și este normal să zici, faci tâmpenii happy

Te sfătuiesc să nu te mai gândești ce vrea o fata.
Fetele se îndrăgostesc fără niciun motiv. Nu trebuie sa faci ceva magic happy

Dacă te iubești pe tine ca persoana atunci nu o sa îți mai fie frica ce spune unu sau altul.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce nu mai astepti? Esti cam mic pentru iubite.

| Florineldesteptu100 a răspuns:

Eu am tot 14 ani, 175cm si 75kg si nu sunt deloc gras. Esti chiar slabut pentru varsta si inaltimea ta.