| ProblematicUser a întrebat:

Am 14 ani si imi doresc foarte mult sa lucrez ca sa pot sa imi castig proprii mei banuti(nu ca parinti nu mi-ar da dar mi-e rusine sa le cer...)si vreau sa stiu daca e legeal, nu vorbesc de munca fizica ca un fermier ci ca un ospatar.Dau FunDa!

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Gogutu lui tata, pana nu faci 18 ani este cam greu sa lucrezi legal, un minor nu are voie sa lucreze legal in Romania.Esti de apreciat ca vrei sa muncesti sa ai banutii tai dar este ilegal. Poate la vara la mare sa gasesti sa faci ceva dar pe ascuns cu toate ca nu stiu ce patron s-ar complica

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa faci nite bani de buzunar te poti face reprezentant Avon sau Oriflame si daca faci vanzari bune te vor plati si iti vor face si oferte la produsele lor.

| xr0sioRx a răspuns:

De anagajat nu te angajeaza nimeni la 14 ani, ce sa faca cu tine? Singura solutie e sa te duci pe la vecini sa ii ajuti, dar tu nu vrei munca fizica. Fa rost de 2 lei si du-te la aparate laughing.