| KM3 a întrebat:

De la ce varsta pot sa incep sa lucrez ca sa imi castig propii mei bani? De exemplu,sa fiu chelnerita la ceva local. Vreau sa imi castig si eu proprii mei bani,fara sa mai cer de la parinti, caci urasc si 5 lei sa le cer -_-

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 16 ani poti lucra, doar cu acordul parintilor si nu cu norma intreaga

| scmcristina a răspuns:

De la 16 ani, dobandesti dreptul de lucru, dar pana la 18 ani poti sa lucrezi doar cu jumatate de norma, adica 4 ore pe zi.

| PuccaHontas a răspuns:

De la 16-17 ani.