| madalina597 a întrebat:

am 14 ani si imi place un baiat.se tot uita la mn de fiecare data cand trec pe langa el dar cand ni se intalnesc ochii el schimba privirea. Imi da like-uri la fiecare poza de pe facebook. Se poarta foarte frumosc cu mine si imi ia apararea cand se i-au unii baieti de mn.Ma urmareste dupa ore, dar fosta lui prietena il tot ia in brate(o colega de clasa). Prietenele mele imi spun ca ma place, dar nu stiu ce sa cred...Parerihappy

2 răspunsuri:
| angemon500 a răspuns:

Pai sigur te place ai incredere in ce iti spun.Un baiat nu ar face ce zici tu daca nu e indragostit, aatai ca si tu il placi.Pun pariu ca e o chestiune de timp pana nu il va mai lua in brate iubita lui. Asculta ce zic>>> pup :*

| MadalinaBoca a răspuns:

Posibil o atractie fizica fata de tine, draga mea. Poate este putin timid si rusinos si nu iti va spune nimic direct, dar va continua sa te urmareasca si sa se poarte frumos. Totusi am o nelamurire.....cum reactioneaza el cand fosta prietena se apropie atat de mult de el? Ii place sau o respinge? Analizeaza-i comportamentul. Daca continua sa te urmareasca si sa faca aceleasi gesturi dragute, vorbste tu cu el. Invita-l la un ceai sau o ciocolata calda, orice. Daca te place, va veni cu mare placere!