| Anonimat20000000001 a întrebat:

✋✌

Am 15 ani si ma simt oribil! Chiar sunt urat, am urechi clapuge, am o fata de spate, sunt brunet (nu sunt rrom). Nici o fata nu ma place! Ma comport frumos cu ele, ma imbrac elegant, cu o freza eleganta, dar nici o fata nu ma place! Am prieteni care injura, sunt agresivi si au langa ei fete foarte frumoase... in scoala sansele sa imi fac o prietena sunt de 0%, toti ma stiu un fatalau. Ma simt oribil de rau! De ceva timp am si depresie su trebuie sa iau nu stiu ce pastile sa cap de boala asta. Dar degeaba, nu ma ajuta cu nimic. Sunt tot la fel de trist. Ajutati-ma va rog. Dau funda! ✌

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Ca sa poți sa fi plăcut de alți trebuie sa te placi tu însuți, prima data. Trateaza-te cu demnitate și respect. Apoi cel mai important este sa te concentrezi asupra persoanei lăuntrice, adică sa cultivi calități frumoase, pentru ca ele te vor ajuta sa îți faci prietene bune. Fetele nu încep o relație serioasa cu persoanele care vorbesc și se comporta urât. De aceea, ai răbdare și fii manierat, respectos și îngrijit. Fii tu însuți și nu ii imita pe cei care se comporta urat.De asemenea concentrează-te asupra aspectelor pozitive din viata ta și cu timpul nu vei mai fi deprimat. Nu uita ca o inimă vesela este sănătatea trupului.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Degeaba esti tu frumos te comporti frumos si chestii.
Fetele nu vor asta, ele nu vor un fatalau (Exact cum spuneai tu ca esti) langa ele, ele vor sa se simta protejate, iar tu nu esti genul care poate face o fata sa se simta protejata cel putin in momentul asta.
Cat despre depresie, degeaba ia pastile, tu analizeaza ce e gresit la tine, astfel incat sa poti face o schimbare in comportamentul tau si sa ajungi un castigator (marog, la o atitudine de invingator).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu depresia nu este o boala, dar fie sa zicem ca ar fi.Si eu sunt exact ca si tine, doar ca eu nu ma imbrac frumos ca sa impresionez nu stiu ce baiat.Mie imi place asa cum sunt. Sunt cu un an mai mica decat tine si nu am avut pana acum nici un iubit si nici nu m-a placut nimeni vreodata(doar virtual, dar nu se pune).In dragoste conteaza 0.1 aspectul si restul compatibilitatea pentru ca degeaba apreciezi o persoana dupa felul in care arata si te simti atras de ea, dar sa nu va puteti intelege de nici un fel.Nu ai nevoie de pastile ca sa scapi de asta, ai nevoie de putin creier ca sa judeci ca nu e sfarsitul lumii daca nu te place nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea are cine cu ce sa te ajute pe tine. Nu poti schimba firea omului ( acum ma refer la acele fete care ies cu niste prapaditi). Pana la 30 de ani multe fete / femei sunt moarte dupa aia mai neam-prosti pentru ca pe langa aia sunt si ele mai populare. Mai ales in anii de scoala / liceu. Dar ai doar 15 ani, nu e chiar asa nenorocire mondiala. Pe tine trebuie sa te preocupe scoala si dupa sa ai o slujba cat mai bine platita si or sa vina femeile dupa tine ele singure. Nu rateaza nici o femeie o sansa la un barbat care are o viata buna.

| christall a răspuns:

Nu ai de ce sa fii trist, nu cred ca e asa grav. O sa intalnesti fata potrivita. Nu te subestima, daca injuri nu inseamna ca esti mare smecher. Unele fete prefera baietii cuminti si isteti. Citeste mult si impresioneaza-le, vor ajunge sa te admire pentru ce stii. Pentru depresie nu stiu daca e cazul sa iei pastile, singur trebuie sa iesi din stare. Daca tu crezi ca e cazul de pastile, mergi la un psihiatru. Du-te si plimba-te, citeste, vorbeste cu baieti si fete, baga-te cu ei in seama, stii cum se zice: ei te dau afara pe usa, tu intri pe geam, te vor cunoaste si te vor accepta. Succes!

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu e asa de grav precum crezi. Totul e in capul tau, la fel si cu depresia. Crezi ca acei baieti care injura si toate cele, sunt interesati asa de mult de cat de prezentabili sunt? Relaxeaza-ta, fa ce-ti place, ocupa-te de scoala si vine si momentul in care vei gasi o fata care sa te placa.