| Metalcore666 a întrebat:

Salut dragi utilizatori TPU, in primul rand sa ma prezint ma numesc Adrian, am 20 de ani si sunt cam micut de statura, iar intrebarea care ma macina de ceva timp este : De ce nu ma plac fetele? intotdeauna am fost optimist si nu m-am lasat niciodata descurajat de faptul ca n-am prietena, dar de ceva timp aceasta problema ma apasa din ce in ce mai tare. Prietenii ma preseaza si ei ca sunt singurul dintre ei care e un "looner", prin fel si fel de comparatii cu alte persoane (care in mintea lor sunt mai slab cotate in sansele de a avea o prietena spre deosebire de mine). Cu toata aceasta presiune si ingrijorarea ca nu voi avea niciodata o prietena, am intrat intr-o depresie profunda. De aceea va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, de pilda ce asteapta fetele de la baieti? ce vad ele bun la ei si ce nu? Tin sa precizez ca sunt foarte ingrijit, igiena e in prim plan pentru mine. Ma comport frumos cu fetele, nu abordez un comportament de bascalie, de "jmecher" sau nu stiu ce vedeta, le fac mereu sa rada prin glume ce nu depasesc pragul bunului simt, mereu cand mi s-a cerut ajutorul am fost bucuros sa ajut, insa mereu cand fac primul pas in a deschide o portita spre o relatie, aceasta se inchide ramanand la stagiul doar de prieteni/amici. Timid nu sunt, urat? poate, cine stie... asta ar fi cam singurul raspuns concret la intrebarea mea si totusi avand parul putin cam mare si modeland-ul intr-un still mai putin intalnit in Romania primesc tot felul de complimente de la fete ca sunt "dragut", dar cateodata simt ca ele fac asta doar ca sa nu ma simt eu prost, in fine nu de asta imi fac eu parul, ca sa dau pe spate fetele ci pentru ca asa imi place, fiind cam singura freza ce imi sta bine cu fata asta laughing. Poate si inaltimea mea e un dezavantaj, pentru ca nu le pot oferi protectie, insa au trecut de mult vremurile primitive si n-am ramas ca'n 97' ca tractoarele cand ne rezolvam problemele cu pumnii si picioarele, niciodata nu m-am simtit complexat de inaltimea mea gasind mereu un "shortcut" de face cu usurinta aceleasi lucruri cu cei ce sunt mai inalti, am 1.68 btw. In fine cam atat am avut de spus, astept sfaturi din partea voastra.

Multumesc pentru. timpul acordat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inaltimea e beleaua si alt lucru e ca fetele sant atat de proaste incat cauta doar golani care le fac toate mofturile, noi cei care santem buni la minte si suflet ne iau drept imbecili, prietenii tai daca ti-ar fi prieteni iti cauta ei o gagica va face prezenta si de acolo te descurci tu cu ea. Oricum curand va fi la moda sa fi burlac asta ti-o asigur.

| Metalcore666 explică (pentru mgtow):

Mersi de raspuns amice, au facut si chestia asta insa tot la fel s-a incheiat am iesit de vreo 7 ori inainte de a face pasul final (astfel aveam ocazia sa ne cunoastem mult mai bine) si nu tind catre ceva perfect sau stiu eu imposibil, dar asta e. Iar problema cu golanii pentru mine chestia asta ramane un mister, nu-mi pot da seama ce vad fetele la astfel de oameni, protectie? da?! de unde... maine poimaine sunt batute chiar de iubitii lor, pentru ca nu le-au indeplinit nu stiu ce fantezie erotica.

Mersi mult inca odata pentru raspuns.

evenso
| evenso a răspuns:

Dupa ce am citit intrebarea ta mi s-a conturat in fata mea o persoana interesanta si cu un caracter frumos.
Uite care este parerea mea:
In orice rau exista si un bine, gandeste-te ca daca ai fi un Adonis nu ar trebui sa-ti bati capul cum sa cuceresti o fata pentru ca majoritatea s-ar da la tine, indiferent daca esti cult, destept, inteligent sau nu.
Mai bine asa, tu stii calitatile tale si o sa vine vremea cand o fata norocoasa te va intalni, care te va aprecia pentru calitati, asta ar insemna ca ea o sa fie o fata inteligenta care nu judeca o carte dupa coperta.

Sa fi iubit!

Răspuns utilizator avertizat