| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Am 16 ani si am avut o singura prietena....relatia nu a durat prea mult.
Voi ce credeti ca gresesc...adica e chiar asa de greu sa iti faci o prietena si ce atitudine ar trebui sa am pentru a cuceri o fata?
Nu am pretentii pentru 60-90-60 fiindca nu tin foarte mult la aspectul fizic dar totusi nici ceva de speriat'laughing
As pune poze cu mine sa imi ziceti daca aspectul fizic este de vina dar nu o sa imi fie aprobata intrebarea asa ca daca vreti poze mentionati in comentariu si o sa pun un link ca raspuns la comentariu.

PS: Cred ca fetele sunt mai in masura sa dea un raspuns, asta nu inseamna ca baietii nu sunt.

Răspuns Câştigător
| GuessWho a răspuns:

O fata nici nu trebuie abordata asa. ESti la o petrecere,iti place o fata,ok,priveste-o in ochi,stabileste un contact vizual cu ea. Daca iti fixeaza la randul ei privirea,mergi la ea, fa cunostinta, discutati despre lucruri mai interesante. nu doar si ce mai faci? Daca consideri ca la sfarsitul serii este vreo sansa, cere-i numarul. restul vine de la sine. trebuie doar sa fii tu insati, nu un nesimtit. Si nici sa nu pari un disperat care apuca tot ce-i iese in cale. Abordeaza cu calm si cu inteligenta o fata.

7 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Dragul meu, formele de model sunt "90-60-90",nu cum ai spus tu!laughing
Vrei neaparat o relatie serioasa? Pentru ce sa te implici,de ce sa nu fii tipul fain care nu are ochi pentru niciuna. Ia devino mai inabordabil,preia initiativa.
Ce-i al tau e pus deoparte oricum, va veni si fata ta la un moment dat.
Atata timp cat te comporti si vorbesti frumos, cat timp esti fidel iar comunicarea este pe primul loc relatia nu are de ce sa nu mearga doar daca nu cumva dai de fete doar interesate, care cauta numai cadouri, iesiri in oras si lucruri de acest gen. mult noroc oricum! te pup

| yourcrys a răspuns (pentru GuessWho):

Uite cu "90-60-90" chiar nu mi-am dat seama fiindca am scris mesajul foarte rapid.
In mare parte sunt de acord cu tot ce ai zis dar problema este cum pot ajunge la o relatie, relatia o pot continua dar nu o pot incepe asta e problema.De exemplu daca merg la o petrecere si e acolo o fata nu pot sa o prind de funda sau chestii de astea decat 1 dat poate de 2 ori deoarece imi e frica sa nu o deranjeze sa nu par un tampit care se gandeste numai la relatii intime. Sper ca ati prins ideea...

| yourcrys a răspuns (pentru GuessWho):

Multumesc de raspunsuri tuturor sper ca in cele din urma sa gasesc o fata si pentru mine, o fata cu care sa pot comunica deoarece relatii intime vor fi destule pentru mine asta nu e un lucru deloc important.Inca oda multumesc tuturor de raspunsuri sper sa mai fie chiar daca dau funda de pe acum.

| GuessWho a răspuns (pentru yourcrys):

O fata nici nu trebuie abordata asa. ESti la o petrecere,iti place o fata,ok,priveste-o in ochi,stabileste un contact vizual cu ea. Daca iti fixeaza la randul ei privirea,mergi la ea, fa cunostinta, discutati despre lucruri mai interesante. nu doar si ce mai faci? Daca consideri ca la sfarsitul serii este vreo sansa, cere-i numarul. restul vine de la sine. trebuie doar sa fii tu insati, nu un nesimtit. Si nici sa nu pari un disperat care apuca tot ce-i iese in cale. Abordeaza cu calm si cu inteligenta o fata.

| al3xander a răspuns:

Prietene nu inteleg de ce toti ziceti "am avut doar o singura prietena e normal?", adica relatiile sunt o unitate de masura pentru cat de bine stai cu fetele? e OK, tu ce ai vrea sa fii ca toti cocalarii "macho" sa ai cate una pe saptamana?

| yourcrys a răspuns (pentru al3xander):

Nu, nu la asta ma refeream doar ca mi se pare atat de greu sa fac o fata sa ma placa sa sa gasesc una care sa ma placa incat ma terorizeaza asta.In nici un caz nu vreau cate una pe saptamana fiindca asta ar insemna o dorinta numai pentru relatii intime dar la varsta mea inca nu poate fi vorba de asa ceva si daca va fi vorba de asa ceva asta va veni de la sine nimic nu trebuie tensionat - si o creanga o indoi cat o indoi pana se rupe.

| al3xander a răspuns (pentru yourcrys):

Stii, fetele bune se gasesc rar, celelalte oriunde. faza cu placutul na, nu poti fi si linistit si cel mai bun cuceritor in acelasi timp, adica ori esti cocalar care o arde cu vrajeala, ori esti baiat de nota 10.

| Meaningful a răspuns:

La varsta asta relatiile nu sunt foarte profunde. De cele mai multe ori esti in relatie cu cineva pentru ce el poate sa iti ofere. E o iubire a egoismului.
Atata timp cat tu vrei o relatie autentica, inseamna ca respingi toate fetele astea superficiale, care la varsta ta sunt destul de multe.
Pe celelalte fete care mai sunt, trebuie sa le abordezi tu cumva.
Cel mai important pas pentru a avea o relatie este de a cunoaste sexul opus.
Cunoaste cat mai multe fete, mergi unde sunt fete, participa la intalniri de grup.
Odata ce tu si o fata ajungeti sa va cunoasteti mai bine, atunci apare sau nu dorinta de o relatie.
Fara sa va cunoasteti, nu se intampla nimic.
Nu e vorba de fizic atata cat e vorba de atitudinea ta.
Trebuie sa ai o atitudine prin care intalnesti fetele si cauti sa le cunosti cu scopul de a vedea daca vreuna din ele ar putea fi cu tine, daca este ce iti doresti tu.
Nu te duci la fete sperand ca ele vor alege ca tu esti ce isi doresc ele.