| KidwHD a întrebat:

Am avut o relatie de 4 ani cu o fata, ne iubeam mult, ea nu putea sa stea fara mine. In ianuarie ne-am despartit din cauza mea. Acum am reluat legatura dar ea e intr-o relatie de 2 saptamani si spune ca pe mine m-a uitat si ca tine mult la el, eu nu cred ce zice ea. Vorbim de 2 3 zile si incontinu imi spune nu, nu, nu si nu. Eu o cunosc foarte bine si nu era asa, posibil sa tina la acel baiat dar nu are cum sa ma uite pe mine in asa scurt timp. I-am zis sa ne vedem sa vorbim fata in fata, a acceptat dar a zis ca raspunsul tot nu va ramane.Ea spune ca nu m-am schimbat dar eu sunt sigur pe mine si stiu ce vreau, o vreau doar pe ea. Eu stiu ca in sufletul ei nu e NU dar nu vrea sa il lase pe ala. I-am zis sa vina ea la mine joi ca sunt singur acasa si sa vorbim fata in fata.Cand va veni la mine vreau sa ii fac o surpriza WOW sa ii dau toate planurile peste cap si sa ne impacam sa fim ca la inceput. Astept sfaturi din partea voastra si idei, va rog mult sa ma ajutati. Orice idee e bine venita. Multumesc mult! Sunt in stare sa fac foarte multe sa se intoarca la mine.
Fara raspunsuri rautacioase.

DAU FUNDA SI APRECIERI!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da, poti sa mai incerci sa vorbesti cu ea daca simti ca ar putea sa se intoarca la tine. Daca tu spui ca sunteti despartiti din cauza ta este posibil ca acea problema sa-i fi produs dureri adanci din cauza carora din vrea sa reia relatia.

| Loola19999 a răspuns:

Sincer...Daca incerci sa-i desparti e de rau, fa-o pe ea sa te iubeasca inapoi, nu o obliga, si afla ce ai facut ca sa poti repara, altfel nu prea ai sanse.

| KidwHD explică (pentru Loola19999):

Pai asta vreau mai straight face
Sa ii fac o surpriza straight face
Si v-am cerut ideistraight face

| Iustina2345 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine, cred ca te mai place, dar ea incearca acum sa aiba demnitate fiindca te-ai despartit de ea. Eu zic sa ii spui tot ce simti, dar intr-un fel sa pari si indiferent ca ea sa vda ce pierde. Vezi joi cand vine sa faci in asa fel incat sa arati foarte bine, vezi poate ii placea o camasa de a ta ia-o si nu stiu i-ai un trandafir rosu, nu ii lua un buchet de flori. Daca nu accepta si numai nu vrea sa fie cu tine da-i trandafirul inainte sa plece si spune-i sa-l pastreze macar si sa-si aminteasca mereu de tine cand il vede. Sau in fine fa-i o faza de genu mai sentimentala laughing. Sau cupara-i un cadou, dar sa fie simbolic, ceva ce va leaga.