| Walkerr a întrebat:

Am dat examenul de Bacalaureat şi nu l-am luat. Cand mă pot duce să-mi iau diploma de 12 clase?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti duce si acum dar, mai intai, intereseaza-te la liceu daca au primit diplomele de absolvire, in mod normal trebuia sa le fi primit deja.

| OldSoul a răspuns:

Din cate stiu eu se poate retrage doar foaia matricola imediat dupa ce ai terminat liceul, iar restul diplomelor trebuie sa mai ramana in liceu un timp, din cate stiu eu se pot retrage dupa un an de la absolvire.

| n1445 a răspuns:

Cred ca diploma de 12 clase este echivalenta cu cea de absolvire