| MexicanM a întrebat:

Salut,TPU,am intrat la profilul Mecanică(întreținerii și reparații auto) si acuma nu stiu care este mai bun:Mecanică sau Turism si alimentație(Tehnician in hotelărie)? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Buna happy Mai bun ar fi profilul "Turism si Alimentatie " dar acum depinde si de ceea ce iti place tie. Profilul "Mecanica" este mai greu, atat ca materii, cat si bacalaureat deoarece faci multa fizica, chimie etc pe cand la "Turism" scapi de ele in clasa a 11 a si nu sunt materii pentru bac. O zi frumoasahappy

| Dariusuu a răspuns:

Depinde de tine ce-ţi place, dacă nu îţi place fizica şi modulele grele te sfătuiesc să mergi la Turism şi alimentaţie.
E şi mai bun profilul.

Decizia este a ta, gândeşte-te bine.