| Rotari_Valy_1997 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru urgent! Cum pot sa randez MAI REPEDE cu Sony Vegas Pro 11 un video de 7 min....
Stiti ca o sa va dau funda!

2 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Pai pe ce setari randezi momentan?

Ca sa randezi mai repede trebuie ori sa reduci rezolutia la care e randat video-ul (ceea ce nu recomand), ori sa iti cumper un calculator mai bun, sau sa iti faci tu unul.

Cu privire la scaderea rezolutiei, daca vrei rezultate destul de bune, randeaza la maximum 720p (1280x720)

| Winchester308 a răspuns:

Baga mai mult RAM, o placa video mai buna si un procesor mai bun.