| Molodoi a întrebat:

Eu am Sony Vegas PRO 11 si as vrea sa stiu cum sa randez (ma refer la extensie si optiunea ei) ca sa se randeze si repede dar sa se vada si bine.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

1.umbla la adancimea de culoare, de la 32 biti la 24 biti.
2. FPS fixeaza la 30 si nu mai mult.
3.Ratele de biti/sec la video nu mai mult de 2000.
4.nu folosi codec H264, incearca XVID.
5. Redu rezolutia clipului (daca nu ai nevoie neaparat de HD sau fullHD). Poti lucra foarte bine la rezolutie standard (640/360-16:9) sau (640/480-4:3).

2 răspunsuri:
| Duku99 a răspuns:

Nu iti garantez ca randarea rapida este si calitativa. Umbla pe la setari, vezi sa fie toate asa cum vrei tu, si apasa in stanga sus pe RENDER AS. Debifeaza casuta cu 'Render loop only' si dupa ce ai ales o optiune din cele afisate dai sa randeze. Bafta! Daca apar complicatii sau nu te descurci, exista zeci de guideuri pe youtube happy

| Molodoi explică (pentru Duku99):

Asta stiam, eu stiu sa randez doar ca ii ia 100 de ani pana randeaza. Pe mine viteza ma interesa