| Alexutsa_2737 a întrebat:

Am o foarte mare problema! Eu am un var de 18 ani. El este cam nebun adica ma omoara cu bataia. Pur si simplu m-a bate pana se plictiseste sa dea in mine, adica in seara asta m-a batut fiindaca nu am vrut sa ma duc sa ii pun bere in pahar si nu rce fel de bataie asa in gluma a inceput prima data cu un pumn mai tare si dupa aia ma trantit penjos si a ingetput sa imi dea cu picioarele in cap. Tata stie ca ma bate ca el era dincolo cand el ma batea si eu tipam si el statea in pat si se uita la TV. Ce pot face sa nu ma mai bata? Totusi ma doare!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Presupun ca esti copil si esti minora. Suna la telefonul copilului. 116 111 gratuit in Romtelecom si Cosmote. Scrie pe net la acelasi site. Inregistreaza totul cu un telefon sau o camera Web.

| ZaineaM a răspuns:

Dai una in plex (in locul ala gol de deasupra muschilor abdominali), o sa ii tai respiratia. Dupa dai un pumn in partea dreapta a barbiei. Dupa ce va cadea ii vei putea explica ca daca vrea sa te mai bata se va mai repeta asta. Pentru mai multe informatii da-mi un mesaj.

| AnneAlly a răspuns:

Nu este normal ce sa intampla.Dar totusi nu inteleg reactia tatalui tau.Parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu parintii tai si ai lui iar daca nu se rezolva nimic sa mergi la politie. Poate acum nu constientizezi dar mai tarziu o sa ai traume pshice.straight face