| Knopacika a întrebat:

Am o intrebare! Ce fel de ochelari de soare se potrivesc la forma alungita a fetii? Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| DianaAndreea90 a răspuns:

Mi se par foarte finuti ..doar ca pe alta nunta sunt foarte simpatici
http://www.makemehappy.ro/......_aurie.jpg

sau

http://bursa.rol.ro/user_media/logo/images/167295.jpg

FUNDITA?

1 răspuns:
| bluelight30 a răspuns:

A. Ochelari rotunzi

Acestia au margini rotunde si adesea sunt creati fie cu rame foarte mari, fie cu rame foarte mici. Sunt potriviti pentru o fata alungita deoarece sunt opusi formei acesteia, astfel ca rezultatul contrastant este chiar incantator. Evita insa ochelarii exagerat de mari sau de mici deoarece nu te avantajeaza. Unii de marime medie sunt ideali.

B. Ochelari cu forma patrata

Acestia au linii drepte in partea de sus si de jos, putand fi foarte mari in ce priveste latimea lentilei sau mai mici, parand mai subtiri. O fata alungita are adesea si un maxilar proeminent, astfel ca o pereche de ochelari cu forma patrata creeaza un echilibru... mai mult