| Frommywindowcar a întrebat:

Buna! As avea o intrebare. E bine sa porti ochelari de soare la liceu?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In curtea liceului nu cred ca e necesar. Daca vorbesti in general, pe strada, atunci nu vad o problema.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, pe strada sau in curtea liceului.

| Violleta2022 a răspuns:

Ochelarii de soare se poarta NUMAI afara, cand este soare.

La liceu mergi sa inveti si sa fii atent la ore, nu sa te joci cu ochelarii de soare, in timpul orelor.

| Frommywindowcar explică (pentru Violleta2022):

Cine a spus ca eu ma joc cu ochelarii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Frommywindowcar):

Atunci ce faci cu ochelarii de soare, la scoala?

| Frommywindowcar explică (pentru Violleta2022):

Ii port, atata tot.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Frommywindowcar):

Unde-i porti, daca la ore nu ai voie cu ei?

| Frommywindowcar explică (pentru Violleta2022):

Nu la ore, in pauze sau cand merg la liceu sau la magazin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Frommywindowcar):

Ii poti purta IN AFARA incintei liceului, ca acolo nu se supara nimeni si nu incalci nici un regulament.
Preferabil in pauze sa-i tii in geanta sau in buzunar, ca sigur se va impiedica pumnului vreunui smecheras, in ochelarii tai.

| Frommywindowcar explică (pentru Violleta2022):

OK! Am inteles acum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Afară da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai în curtea liceului sau în afara lui, când te duci până la magazin.

| Sistemulxxl a răspuns:

E super! Mai ales in clasa.

| Ree07189 a răspuns:

Da proteja ochi

| roketfire a răspuns:

Cu ochelarii de soare nu e bine sa te joci, se folosesc atunci cand sunt radiatii, in plina zi, nu in incaperi inchise. Modele si variante sunt multe, acum le gasesti peste tot la preturi accesibile. Poti profita de reduceri de exemplu la Optilen https://optilen.ro/sunglasses-sale.html