| Brânduşa99 a întrebat:

Eu as vrea sa ma fac asistenta medicala.Si m-am gandit la ce liceu sa dau.Dar nu stiu ce profil sa aleg avand in vedere ca nu-mi place mate si fizica.Sunt constienta ca imi trebuie chimie.Si as vrea sa invat,ca nu prea ma pricep la ea..La celelalte obiecte ma descurc,Imi place mult romana.
-- Stiinte ale naturii (Ce-i asta?,de ce materii depinde? la ce o sa dau BAC?)
- Filologie;(Ce materii cuprinde? La ce materii o sa dau Bac?)
-Stiinte sociale. (Ce materii cuprinde?, la ce materii o sa dau BAC?)
Dau funda pentru raspunsul care ma va ajuta si pentru raspunsul cel mai bun,.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biologie....sau stinte ale naturii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine...depinde si ce iti place!(legat de liceu).

| TimeeaBtrx a răspuns:

Stiinte ale naturii-alegi biologe, geografie sau module
filo-istorie, limbi straine
stiinte sociale-geografie, istorie
si materiile de baza care intra la toate categoriile, mate-romana si o limba straina la alegere