Întrebare recomandată | Cristy2015 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu un roi de albine.Am un roi de albine in care o matca care azi a eclozionat este foarte mica(cat o albina lucratoare), are aripile tocate si pe deasupra mai e si neimperecheata.Am bagat o rama cu oua, iar albinele au inceput sa creasca din nou botci.Ce trebuie sa fac? Sa alung matca din stup sau sa o las?
Scuzati categoria.

Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| CRITEL5 a răspuns:

Eu zic sa alungi matca din cuib o spun din propria experienta, pentru mine a fost mai bine.