| mariocezar a întrebat:

Am o mica intrebare,pentru inceput de fumat,ce ati recomanda?
Vogue,Sobraine,Wingston,Kent(e destul de tare din cate am auzit,pentru inceput),Camille,Pall Mall, Dunhill (cu/fara menta).
As vrea sa incerc doar 2-3 tigari in viata mea,acum cat sunt mic,poate cand o sa fiu mai mare o sa fumez.
Vreau ceva slab,sa nu tusesc si sa ma inec, multumesc!

3 răspunsuri:
| Teffan a răspuns:

Recomand dunhill albastru.
E perfect pentru începători.

Sobranie gold, e bun pentru începători.Ala negru e tare.

De asemenea mai recomand kent 8 albastru.

Si orice alte țigări "albastre", sunt perfecte.

Si te sfatuiesc sa si ramai la ele.
Sa nu te apuci de de alea negre, ca sunt prea tari.
Si fumezi ca sa te relaxezi, nu ca sa îți rupi plămânii.

De asemenea, nu exista chestia asta cu 2, 3 pe zi.

Odată ce te apuci,fii conștient ca vei deveni fumător.

Odată ce întrebi ce țigări să-ți recomandam,ai luat deja calea fumatului.

Ori te răzgândești,ori te apuci.
In oricare caz,e minunat.
E viață ta,faci ce vrei cu ea.

Daca vrei sa fumezi,e perfect.
Sa nu te iei după handicapații care îți spun ca îți strici sănătatea,pentru ca nu au dreptul să-ți spună nimic,deoarece nu au viață ta si nu sunt rlei responsabili de ea, doar părinții, dar asta e alta poveste. Încearcă sa le spui si lor, iar daca nu accepta, încearcă să-ți iei pe alocatie.
E mai convenabil si nici nu te roade conștiința.

| mariocezar explică (pentru Teffan):

Mersi mult, o sa incerc sobranie, pentru ca mi-au m-ai zis cativa ca e bunicel.
Azi am fumat pentru prima oara, dunhil alb, si am tusit destul de mult ca trageam in piept ca naiba laughing)

| aestheticfunction a răspuns:

Daca vrei ceva slab, cele mai slabe tigari sunt Vogue, sau eventual Dunhill alb.
Si oricum, prima data cand fumezi e inevitabil sa nu tusesti, dar stai calm, nu e cine stie ce.
Sper ca te-am putut ajuta.