| VanessaLove04 a întrebat:

Am o mica problema. Astazi am dat un test la matrmatica, si eu in general ma descurc la aceasta materie. Chestia e ca am avut niste greseli pe care le.am facut pentru ca nu am fost prea atenta. Greselile sunt destul de multicele, sincer. Mereu cand mi se intampla chestiile astea incep sa ma stresez si sa gandesc chestii de genul "Daca eram mai atenta reuseam" si "Poate iau o nota mica" sau alte lucruri care ma streseaza. Cum as putea sa scap de gandurile astea si de stres? Pt ca mereu cand dau un test la care stiu ca am gresit sunt stresata pana cand primesc rezultatele acelui test, si vreau sa scap de asta.
Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat happy

P.S.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Pai ce-ar trebui sa faci ii sa fi mai optimista, realista dar optimista, se mai intampla sa iei si note poate nu foarte mari dar asta e rezultatul neatentiei.
Incearca sa te opresti din ceea ce faci si simti ca te otraveste, ce-ti fura concentrarea, ce te fac sa ai un regret in tine dupa ce-l faci.
Bafta!

| christall a răspuns:

Asa sunt emotiile atunci cand iti pasa. E bine cand esti nemultumita si suparata pe tine, inseamna ca poti mai mult si data viitoare sa nu te grabesti si sa fii atenta. Trebuie sa iti pastrezi calmul, pentru ca tu iti cunosti valoarea.

| RappaNow a răspuns:

Hei, tot ce trebuie să ști este că prin greșeli se învață, nu te mai stresa când e vorba de greș, încearcă să fi mai atentă data viitoare, fă să dispară tot ce te distrage în momentul în care tu vrei să fi atentă și nu vrei să pierzi un moment important. Încearcă mereu să te calmezi, gândește bine și reia de la capăt relaxarea pentru a scăpa de stres.