| Anonim420420 a întrebat:

Cum as putea deveni mai nepasator de scoala? Ma refer ca ma streseaza foarte mult unele chestii gen sa astept un test, sau ca am de invatat..Cum sa fac sa-mi scot chestiile astea din cap? Adica am colegi care nici nu le pasa ca avem teste si etc si eu ma stresez. Cum sa fiu mai nepasator fata de scoala?

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Scoala priveste-o ca pe o ocazie prin care iti îmbogățești cunoștințele, nu ca pe o competiție. Un sfat înțelept spune,, Ci fiecare să dovedească ce este lucrarea lui şi atunci va avea motiv de exultare numai cu privire la sine, nu comparându-se cu alţii,,. De aceea, nu te gandi la ce fac altii, ci la ce vrei tu sa faci.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si ar fi bine sa-ti dai seama ca, chiar daca inveti la unele teste, ceea ce inveti nu iti va fi folositor in viata si cu siguranta vei uita. Gandeste-te ca viata asta este nepredictibila, si o nota mai modesta, sau de ce nu, o nota rea nu-ti va influenta viitorul. Iti recomand doar sa inveti la obiectele care iti plac si de care ai nevoie in cariera ta. Bafta.