| ClaudiuGoosty a întrebat:

Am o problema, am avut o poveste de dragoste frumoasa cu o fata de 2 ani, e lunga si complicata.Asa, deci pe ea am iubit-o si inca o iubesc cel mai mult din viata mea.Nu am mai simtit la nici o fata cu care am mai fost ce simt pentru ea.E speciala.Eu pentru ea am fost prima dragoste, primul baiat.(Eu am 17 ea 15). Acum, ne-am despartit si nu o pot uita, nu mai vorbim de 3 saptamani, cand iesim cu prietenii in weekend, nu ma baga in seama nimic.Am observat ca se uita la mine, adica se uita la mine cand eu nu ma uit la ea, si cand ma uit la ea, ea isi schimba directia in care se uita.Ea mai vorbeste cu alti baieti.Pare ca se simte bine cu ei nu stiu.Ea mi-a spus cand ne-am despartit ca nu o sa mai fie nimic intre noi.Va rog sa ma ajutati, mai pot face ceva, sa o aduc inapoi? Sa fim iar impreuna, as face orice, as astepta foarte mult pentru ea, doar ca sa o am inapoi. Daca nu, cum o pot uita, in fiecare zi ma gandesc la ea.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii calm, usor usor iti va trece si tie. Ai putintica rabdare si de sarbatori iar vei iubi, de data aceasta o alta fata pentru care vei fi in stare de orice.

| HavenFire a răspuns:

Du-te si pup-o! Apoi vezi ce reactie are. Daca nu se mai poate, calmeaza-te, asculta muzica multa, fii suparat un timp si apoi trece. Dragoste cu sila nu se poate..Ai grija!