| BruneTTe a întrebat:

Dupa o lunga si frumoasa poveste de iubire de 3 ani a venit si despartirea. (ca doar se si zice ca o iubire nu dureaza mai mult de 3 ani... ha ha... )
Si sunt devastata. Mai rau nici ca ma puteam simti.Totul a fost foarte ciudat. Luni eram ok amandoi, relatia era ok, se uita in ochii mei si imi spunea cat de mult ma iubeste si ca niciodata nu o sa plece de langa mine (si nu ca raspuns la "Te iubesc-ul meu" ci asa a simtit el) si marti nu ne-am vazut ca a fost el la fotbal si miercuri numai vad ca nu-mi mai raspunde nicicum. Ce sa fie,ce sa fie... aflu intr-un final ca vrea o PAUZA. Sigur pauza. Am plans, am facut tot ce am putut sa aflu macar motivul. N-am aflat mare lucru. A spus asa: ca desi ma iubeste (si ma iubeste,asta sigur nu e minciuna), simte o senzatie in tot corpul cum ca vrea sa fie singur,sa-si reaminteasca cum e sa fie doar el, fara altcineva pe care sa il multumeasca, sa stie ca nu are program (prin asta se referea ca seara mereu ne vedeam) si ca vrea sa faca ce vrea,cand vrea si ca daca ar face asta cat e cu mine in relatie eu as suferi (eu sunt si foarte sensibila,ce-i drept) si ca mai bine o lasam balta. A plans si el, dar m-a lasat. A spus ca vorbim, nu prea vorbim ca nu e prea dornic. Si-o fi gasit pe alta? Sincer,ma indoiesc.
Acum din nou spun, eu nu ma consider fara defect,stiu ca a renuntat la n iesiri cu baietii pentru a sta cu mine,dar niciodata! nu a spus ca il deranjeaza sa faca asta,ba chiar eu ma bucuram si ziceam "ce iubit bun am,asa prefera el, sa stea cu mine". Si cand colo, asta il macina pe dinauntru si marti cand a stat toata ziua la fotbal, distractie, cine stie ce si-o fi reamintit, ce o fi retrait, dar gata a fost cu relatia noastra.

Acum nici nu stiu de ce am scris asta. Adica ce vreau. Vreau sfaturi referitoare la ce sa fac mai departe? Vreau o vorba buna? Chiar nu stiu..sa mai insist? Sa il las in pace cu ale lui?

Ma intereseaza si parerea unui baiat, ca ei stiu de fapt si pot intelege ce poate a simtit iubitul meu.

Credeti ca timpul asta pe care il vrea singur chiar poate fi asa cum a zis el, doar o pauza si nu neaparat o despartire definitiva? Sau a fost un pretext. Ca va asigur ca de iubit ma iubeste. Nu avea de ce sa joace teatru pana cu 2 zile inainte sa ne despartim, s-ar fi despartit de mult timp. Oare vrea sa vada cum se simte mai bine: intr-o relatie cu mine sau mereu la iesiri cu baietii?

Astept pareri, sfaturi, explicatii, cuvinte de incurajare... ca mi-e tare greu. Multumesc ca ati citit si multumesc pentru raspunsuri.

1 răspuns:
| ØverTheRainbøw a răspuns:

Bajeti in general au momente cand sunt nevoiti sa devina niste animale..deci practic, omul poate vrea sa traga o betie si nu poate stiind ca tie nu-ti convine..lasa-l 2 saptamani in pace, pentru ca toti avem momente de genu...in rest, tu incearca sa nu mai fi asa paranoica