| мιcнєℓℓє a întrebat:

Am o problema de prietenie...as vrea sa imi gasesc si eu o prietena adevarata la bine si la greu.Am incercat cufoarte multe fete, dar in zadar.Nustiu,poate am eu ceva de nu imi gasesc.Am vb si cu parintii. Ei mi-au zis ca eu is egoista.Adica vreau numai eu cu prietena acea sa sta impreuna la cumparaturi in parc in oras etc etc... Ce as putea sa fac? Si oricum eu nimeresc niste fete care vor in grup mai multe fete.Eu vreau doar o fata nu mai multe, dar acea fata vrea sh cu X sh cu Y.cateva sfaturi utile pe care as putea sa le fac? dau fundita!happy

Răspuns Câştigător
| Byyb a răspuns:

Buna! Sfatul meu e sa te imprietenesti cu mai multi si sa iti mentii prietenia cu ei iar cu timpul vei vedea ca vei avea multi prieteni cat si prietene cu care poti merge in oras, la cumparaturi, la petreceri. Si incearca sa te schimbi daca zici ca esti egoista. Si sa stii ca si eu eram la fel acum 2 ani. Vroiam o singura prietena numai a mea si sa fac absolut tot cu ea(teme, petreceri absolut orice), dar m-am schimbat si acum m-am mai imprietenit cu fete si ma inteleg foarte bine cu ele. Sper ca ti-am fost de ajutor. Iti urez mult noroc! kiss

2 răspunsuri:
| Miaaaaa_6892 a răspuns:

Hey. Tu nu cauti o prietena tu cauti o catelusa care sa fie dupa tine tot timpul sa te asculte doar pe tine sa nu umble cu nimeni doar cu tine. Ce cauti tu nu inseamna prietena. Daca vrei sa gasesti o prietena adevarata trebuie sa fi si tu o prietena adevarata,, lasa egoismul deoparte ca asa nu faci nimic.

| elenaai a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa te imprietenesti cu mai multe fete si daca simiti ca te intelegi mai bine cu una dintre ele, poate deveniti cele mai bune prietene. Insa nu poti sa o faci pe prietena ta sa stea doar cu tine, daca ti la ea, va trebui sa accepti ca mai are si alte prietene. In cazul meu, ies mereu cu un grup de fete cu care ma inteleg bine cu toate si ma distrez. Intr-o prietenie nu e vorba numai despre tine si incearca sa te schimb in privinta egoismului. Nu-i nimic, nimeni nu-i perfect. Vei vedea in gasca e mult mai distractiv! Sper ca te-am ajutat si succes!