| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU,am o problema foarte mare,ati putea sa ma ajutati? Leptopul meu se tit inchide atunci cand vreau sa joc jocuri,oricare jocuri ar fi: de pe facebook,de pe CD sau de pe internet,dar cand stau cu orele pe facebook, pe mess, sau caut informatii nu se inchide.Anul trecut era chiar invers,mergea orice si se inchidea doar atunci cand stateam prea mult,si se supra incarca,Leptopul a fost reoarat de doua ori si tot nu pot juca jocuri,ajutati-ma! am chiar mare nevoie de ajutor! Dau fundita,celui sau cea care ma ajuta cu aceasta problema,chiar vreau sa ma joc ceva si nu pot,ma plictisesc, prea tare, citesc intruna! help! sad sad sad :"(

Răspuns Câştigător
| DinGri77 a răspuns:

Pe langa faptul ca nu e rau nimic in a citi intruna tongue parerea mea este ca laptopul tau nu este foarte performant si placa video se supraincazeste in urma suprasolicitarii in jocuri, ceea ce duce la un "shot down" de protectie. Altfel s-ar arde.

| anonim_4396 explică (pentru DinGri77):

Inainte nu facea asta, cum il repar? tongue

| DinGri77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie dus la firma de unde l-ai cumparat sau la o alta firma specializata si sa le spui sa ti-l curete, ca e imbacsit de praf. Te costa in jur de 50 roni o curatare.