| AlleRay a întrebat:

Am si eu o intrebare tipica adolescentilor:
-Cum pot afla daca un baiat ma place?
Am un nou coleg care este foarte foarte frumos si inteligent! Problema e ca unele din cele mai bune prietene ale mele sunt si ele indragostite de el!
CUM POT AFLA DACA MA PLACE SI DACA DA CUM POT SA FAC SA NU IMI RANESC PRIETENELE?

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Chiar ca tipica adolescentilor.laughingPot sa il intrebi pe tip daca te place sau nu, intr-un loc mai retras in care sa nu va auda nimeni. Daca nu ai destul curaj dai de inteles ca il placi si vezi cum reactioneaza. In orice caz daca te place ar trebui sa vezi niste semne, ceva schimbari in comortamentul lui fata de tine(daca nu vezi incearca sa intrebi o prietena mai apropiata care nu-l place pe tip; de cele mai multe ori nu vei fi tu cea care va vedea semnele). Si in legatura ca celelalte prietene ale tale.nu cred ca poti face ceva. daca tipul te place pe tine nu poti sa ii schimbi sentimentele. Ai insa grija sa nu le spui asta in fata (o sa treaca ceva timp in care poate o sa vb mai rara sau deloc, dar nu trebuie sa te intristezi; pune-te in locul lor:nu ai fi putin geloasa daca baiatul de care esti indragostita o place pe prietena ta?). Daca insa aceasta atmosfera rece dintre voi nu dispare in maxim o luna inseamna ca de fapt nu iti sunt prietene. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invital la un suc si spune-i ca iti place de el, vei vedea ce iti va raspunde