| Burlacu006 a întrebat:

Am si eu o problema, sunt in clasa a 7 a si azi dupa ore i-am dat un pumn unui coleg si imi este tarsa sa nu ii se fi invinetit ochiu, nu avea martori dar daca i sa invinetit ochiu si le spune la profesori ce pot sa le zic? dau funda.

Răspuns Câştigător
| maly00 a răspuns:

Daca era dupa ore profesorii nu au ce sa-ti faca...decat sa te certe, dar nu au niciun drept sa-ti scada nota la purtare sau cv de genu'...mai ales daca nu a fost in incinta scolii

| Burlacu006 explică (pentru maly00):

Ba da l-am prins in scoala dar orele se terminase.

| maly00 a răspuns (pentru Burlacu006):

Era dupa program deci nu au dreptul sa iti faca nimic legat de scoala

4 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Daca-ai fost prost si ai dat ca ciobanul in ochi... altadata sa da-i la coastelaughing.
Daca te intreaba profesori ceva le poti spune ca ai dat din joaca sau din greseala chit ca nu-i credibil dar asa n-au ce sa-ti faca plus ca el nu are martori oh go on.
Poate altadata nu mai dai ca ciobanul in ochi happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa le zici, le zici ca l ai pocnit si pe urma suporti consecintele.