| Nicolae_Andrei_1994_GXma a întrebat:

am si eu sa o nelamurire. Daca vrei sa mergi in alta tara, dar mai putin de o zi, cu un singur parinte...iti trebuie acordul notarial de la celalalt parinte ....am 16 ani

Răspuns Câştigător
| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Cam da îți trebuie.
Eu am parintii divortati si stau la mama si cand vreau să ies din tara imi trebuie procură de la tata daca nu-mi dă nu pot ieși.
Este varianta si să dai bani să iesi dar oricum e destul de mult, pană la 18 ani iti trebuie notarial de la amandoi parintii de acolo poti să pleci cand, unde vrei.

Toate cele bune, calatorie placută in caz ca mergi ^.^

funda? :3

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru iesirea din Romania ai nevoie de declaratia notariala a celuilalt parinte, indiferent de cat stai in strainatate.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Iti trebuie. Pleci din tara oricum.

| christall a răspuns:

Nu conteaza cat stai, la trecerea granitei iti trebuie acordul notarial.

| Mds_Mds_1990 a răspuns:

Da