| Vlach a întrebat:

Am si eu un jurnal(pare cam ciudat pentru un baiat,nu?)
Ce sa mai scriu in el? Sau ce sa desenez?
Am scris pana acum gandurile mele,cateva secrete, am facut desene, am zis ce s-a inamplat in ziua cutare si am lipit poze(am inceput ieri)
1.Vi se pare ciudat ca am un jurnal?(nu e cine stie ce de fata cu fluturasi, cu aia cu alalta, desenez totusi si eu pe acolo...mai mult,si pare mai mult unul vechi rau,am scris alfabetul chirilic roman, grec vechi, despre meteoritul Apophis un pic)
2.Mai am o intrebare, cum sa ma loghez ca anonim pe TPU sa postez o intrebare, dar sa ma pot re-loga cu numele meu?
Scuzati greselile gramaticale(aproape sigur sunt cateva...)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci la intrebarea a doua nu stiu sa-ti raspund exact acum pe moment, insa am impresia ca poti pune intrebarile ca anonim si de pe contul tau...nu-s sigur. Cat despre jurnal, chiar daca eu personal nu sunt adeptul unui jurnal nu te consider un ciudat! Depinde de fiecare persoana in parte...Chiar este recomandat sa-ti scrii gandurile si intamplarile pe hartie, astfel poti reflecta mai bine la unele greseli, poti sa mai reduci si stresul etc. Deci, daca tu simti ca te ajuta un jurnal eu nu vad de ce n-ai avea unul. Lasa parerea lumii FUNDA?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Scrie in jurnal citate, fraze, texte care te iti plac si te impresioneaza din carti, reviste, romane etc.Scrie motto-uri, citate ale inteleptilor etc

| Drolja a răspuns:

Poţi povesti ce faci tu sub pătură noaptea, şi să îl laşi pe undeva pe masa din bucătărie. Dacă va dori cineva să îl citească, când va vedea pe prima pagină că e "jurnal personal", sigur îl va pune la loc şi nu îl va deschide.
1.Da.
2. Poţi să pui întrebările jenante pe care ai vrea să le adresezi în anonimitate, şi cu contul actual, noi suntem înţelegători, şi nu luăm la mişto oamenii în nevoie.

| RainmakerX a răspuns:

Deci pentru inceput...imi pare bine sa vad ca exista baieti carora le place sa scrie. Cine zice ca jurnalul este numai pentru fete? Eu nu am jurnal si nici nu am avut insa eu scriu un fel de carti/povesti deci mi se pare cam asemanator...
In primul rand felicitari este de respectat faptul ca ai jurnal si ca scrii in el, nu este o rusine!
Sa desenezi? Sincer, nu stiu...mi se pare aiurea sa desenezi in jurnal. Deseneaza tot ce iti vine.
De scris? Eu unul mi-as scrie impresiile despre oamenii pe care ii intalnesc asta intrucat pe viitor cand o sa fim prieteni sa pot vedea primele impresii pe care mi le-au facut acei oameni.

2.Nu stiu dar poti sa-ti schimbi poza de profil (sa pui una ca mine ca sa nu te recunoasca lumea) si dupa poti sa intrebi ce vrei...nu ne cunoastem aici deci nu prea ai de ce sa-ti fie rusine.
Bafta!

-Blytz-

| Drolja a răspuns (pentru RainmakerX):

Dacă nu scriai la sfârşit "Blytz", nu am fi ştiut cine postează...

| Vlach explică (pentru RainmakerX):

Unii copii de la mine din clasa au cont si...

| RainmakerX a răspuns (pentru Vlach):

Huh...deci hai sa te invat. Iti schimbi frumos numele si avatarul si poti sa intrebi ce vrei tu, este usor...Ce coleg sta sa te monitorizeze pe tine, acum pe bune? Si colegii mei aveau cont si nu am vrut sa ma vada asa ca mi-am schimbat numele si poza de profil si e totul okay.

| Vlach explică (pentru RainmakerX):

Mersi,am schimbat acum numele in TheWolf2003 si am pus o poza cu un lup
a fost aprobata poza?

| RainmakerX a răspuns (pentru Vlach):

Da,cred ca a fost aprobata...

| RainmakerX a răspuns:

Exact de asta am scris... Ma bucur ca te-am ajutat sa ma "identifici".

| PedoBarbie a răspuns:

1.Si eu mai scriu si desenez din cand in cand in jurnal.2.Nu te poti loga ca anonim dar daca stergi intrebarea sau contul apari ca anonim.

| syd2 a răspuns:

Am avut si eu un jurnal insa acum am uitat de el, faceam in el diferite desene din imaginatia mea si scriam diferite teze filosofice in el, insa am uitat de el acum. E normal.

| Deaad a răspuns:

E absurd sa ne intrebi pe noi ce sa scrii in jurnal.Scrii ce vrei tu. Daca nu mai ai idei, o lasi balta, pana iti vin altele.
Am si eu un jurnal, nu mi se pare ceva anormal.Dar scriu foarte rar, lucruri importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti loga ca anonim.
De ce nu compui ceva in jurnal, sau sa desenezi ceea ce ti se intampla, ca un fel de benzi desenate.