| ankutzyq a întrebat:

am17 ani. Inaltime 1.65 si greutate 47 kg,,, dupa parerea voastra sint prea slaba? ce greutate ar trebui sa am la aceasta virsta?

Răspuns Câştigător
| Rozik a răspuns:

Buna )) sa stii ca am atras atentia la intrebarea ta pentru ca sunt exact la fel ca tine 1, 65 si greutatea 46, 800kg... si sunt perfecta asta mi-au zis-o baietii, de ar fi toate fetele ca noi uhHHHaaa, sa stii ce invidie au fetele mai grasute pe noi ))) cred ca esti superba asa ca nu te complexa, bafta pa-pa

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Greutatea ideala se calculeaza astfel: se scade 10 din inaltime si se afla greutatea ideala. Greutatea ta ar fi 55 kg.happy

| annna a răspuns:

Eu cred ca este binewinking

| Catherine a răspuns:

Eu cred ca esti foarte bine happy...si eu am cam aceleasi masuriwinking:*...ar vrea alte fete sa aiba greutatea tawinking--->iubestete asa cum esti :*

| airam a răspuns:

Avand in vedre ca esti fata ar trebui sa ai cu 10 mai putin ca inaltimea adica 55, dar dupa parerea mea daca ai 47 cu atat mai bine pentru tine:*:*:*eu de exemplu am 1, 72 si 63 de kghappy mi-as dori ft mult sa am 60 sau maxim 62:*nu esti prea slabahappycred ca esti prea perfecta

| onename a răspuns:

Esti slaba. Mai mananca cate ceva. happy

| mihaitza87 a răspuns:

ESTI SUBPONDERAL Ai o greutate prea mica pentru inaltimea ta
Un IMC mai mic de 20 poate indica probleme grave de sanatate la unele pesoane, in special daca este rezultatul unei slabiri extreme intr-un interval scurt de timp. Orice modificare evidenta a greutatii trebuie sa fie considerata drept un semnal de alarma ce nu poate fi neglijat. In schimb, o greutate stabila care nu inregistreaza variatii considerabile pe parcursul mai multor ani, nu este un motiv de ingrijorare.
Greutatea ta ideală este de 59, 21 kg.
Greutatea ta trebuie sa fie intre 50, 39 si 68, 04 kg.