| BlackStar99 a întrebat:

Anul acesta am intrat in clasa a 9-a.Mi-am pierdut colegii(am mai ramas cu 2).
Intrebare mea este:cum e la liceu?
E la fel ca la scoala?
Cum pot sa ma adaptez cu ceilalti colegi?(nu sunt chiar cea mai sociala persoana).

Răspuns Câştigător
| Lillith001 a răspuns:

Nu te teme! Chiar dacă liceul îți pare o închisoare, profesorii și colegii iți sunt torționari, nu te vor lăsa nici măcar o singură clipă să-ți trăiești viața! când scapi de unul, hop! apare celălaltlaughing glumesc, nu e așa rău. eu am trecut a 12 a și îți spun că e la fel de rău ca în generală, n-ai de ce să te temi, te vei adapta, cu toții o facem. Fii încrezător în tine, fii tu însuți și îți vei face prieteni noi mai repede decât îți imaginezi. Multă baftă!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da liceul e la fel ca la scoala, ca tot scoala e. Singurul lucru care se schima sunt colegii. Ai rabdare 2-3 saptamani sa va cunoasteti intre voi si o sa va si imprieteniti

| AlexCiobi a răspuns:

Eu tot a 9-a am trecut si nu am niciun coleg.Am un singur elev din toata scoala cu mine in clasa
Si crede-ma nu am nicio treaba
Trebuie sa te adaptezi la un moment dat
Crezi ca toti se vor cunoaste intre ei?
Mult succes!