Întrebare recomandată | Aaaaaannanana a întrebat:

Salut TPU! Anul acesta fac 15 ani si as dori sa-mi fac gaura in buza, mai exact snakes bite, dar nu stiu cum sa ii spun mamei mele si nu as dori sa fac pe furis.Ar trebui sa vorbesc cu ea despre asta sau sa mai astept pana mai cresc sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa faci asa ceva, fiindca te va lua si veti ajunge in spitalul de urgenta, sa te coasa un chirurg.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ar bine sa astepti sa mai cresti!
oricum nimeni nu iti va face asa ceva la anii tai.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mai asteapta pana faci 18 daca chiar asta iti doresti. In mod normal si legal, nu are voie nimeni sa puna pierce-uri sau tatuaje minorilor, decat daca face "la negru". Dar daca chiar atat de mult vrei, poti incerca sa vorbesti cu parintii tai ( poate ai o sansa sau nu, who knows? ). Important e ca ei sunt responsabili ca parinti pentru tine, si unele idei sau actiuni concepute de minori in general, sunt trecatoare sau negandite foarte calculat, de aceea e datoria lor sa iti "interzica" sau sfatuiasca sa nu le faci pana cand faci varsta minima legala. Si in plus, cine stie, poate peste 3 ani, nu o sa le mai vrei big grin.

| Lrs2015 a răspuns:

Unii oameni isi doresc sa se inteleaga pe sine cu adevarat si sa se iubeasca pe ei cu adevarat (lucru profund greu de facut ), iar tu vrei gaura in buza laughing
Esti pe banii lui maica ta, deci ii ceri voie.

| VladAntonio a răspuns:

Inainte de a face asta incearca sa te gandesti la viitor, acele gauri nu sunt ca si cerceii, minuscule, si nu se vor inchide.
-> ce-l mai corect ar fi sa vorbesti cu parintii tai.
Iar tu sa te documentezi bine pe plan estetic.

Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor ( Vlad).

| Aaaaaannanana explică (pentru VladAntonio):

Stiu ca acele gauri vor ramane acolo pentru toata viata mea, si o sa incerc sa vorbesc si cu mama dar nu stiu cum ar putea reactiona