| Claudiu15g a întrebat:

Anul acesta m-am transferat la Scoala profesionala domeniu Mecanica AUTO, am auzit ca se primeste bursa 200 lei pe luna si dupa ce termin cu profesionala, scoala e obligata sa ma bage la un loc de munca pe domeniul pregatirii. este adevarat? si stiti ce ore se fac la profesionala? daca puteti dati-mi mai multe detalii va rog. FUNDA!

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Nu e obligata scoala sa iti ofere loc de munca, trebuie tu sa iti cauti. Cu privire la bursa nu stiu, dar nu cred ca se acorda tuturor elevilor.