| LuciMaCheama a întrebat:

Salut! Anul acesta voi avea un examen de mecanica auto la scoala profesionala. Intrebarea este daca nu voi trece acel examen, voi mai putea fi angajat intr-un service auto? sau daca voi avea ceva probleme?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu obtii certificatul de calificare atunci nu vei putea fi angajat ca muncitor calificat, eventual doar ca muncitor necalificat.

| LuciMaCheama explică (pentru Ioandelasal):

Da pot fi angajat si fara Bac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LuciMaCheama):

Da, poti fi angajat, la locuri de munca unde nu se cere o anumita calificare si nici diplma de bacalaureat.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini o scoala si primesti certificari si diplome, poti sa participi la concursuri de angajare pe anumite posturi, ca nu te angajeaza nimeni fara concurs.