| DeikrAndrei a întrebat:

Anul asta sunt boboc si am o mare mare problema. Sunt pe profil mate-info si nu m aprea descurc cu doua materii cam importante... Deci, in clasa a 8 a profesoara de chimie nu a facut absolut nimic cu noi. Tot anul stateam de geaba si invatam la alte materii, mai palavrageam cu ea si multe altele. La fizica am avut un profesor care e pensionar si nu prea avea chef de noi. Ca sa intelegeti niciunul din fosta clasa nu avea treaba cu fizica si nici cei din celelalte clase de a 8 a ( b, c ). Deci pe bune. Mai stiu cate ceva din anii precedenti, dar am cam uitat multe notiuni. Cand o sa am primele ore de chimie si fizica presupun ca o sa ne intrebe din materia invatata in anii precedenti. Intrebarea este pentru cei care au trecut prin asta. Vreau sa stiu mai exact ce o sa ne intrebe, ce se face in primul an, si ce sa recapitulez in astea 2 saptamani. Va rog, un raspuns cat se poate de repede! Dau fundaaaaaaaaa! Daca e vreo eroare gramaticala, va rog sa ma scuzati, nu stau sa le corectez, imi trebuie un raspuns rapid!

2 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Se vor face recapitulari legate de lectiile din clasa a 8-a. Incearca sa inveti si sa faci fata primul semestru pentru a te muta mai apoi, iar daca nu vrei, du-te la meditatii ca sa iti revi.

| Anaais a răspuns:

Hei.
Aceeasi problema am avut-o si eu anul trecut. Eu sunt la stiinte ale naturii. Se face chimie si bio. La chimie in generala nu am facut nimic. 0!
La liceu ne-a luat de la 0. De la ce este un amestec, pana la reactii si legaturi.
Nu cred ca o sa va bage direct in materie, avand in vedere ca sunteti noi.
Depinde si de profesor asta, eu am avut noroc.
Bafta!