| Nu26 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. Sunt indragostita de un baiat cam de un an si ceva si de fiecare data cand vorbesc cu el vreau sa-i spun ca-l plac. De cand l-am intalnit l-am ajutat cat de mult am putut, am fost tot timpul de treaba cu el si obisnuiam sa-l fac sa rada la glumele mele. Cred ca are o impresie buna despre mine. Atunci de ce imi este frica sa ii spun? Motivul este pentru ca avem amandoi 14 ani (el face curand 15, e cu vreo 6 -7 luni mai mare ca mine) si mama tot timpul mi-a spus sa am grija caci baietii la varsta asta sunt prea imaturi. El e o persoana destul de copilaroasa, dar cand se ingroasa gluma, devine foarte serios. Are o gandire logica excelenta. Mi-e frica de ce reactie ar putea avea. Sa-i spun? Sau sa incerc sa-l uit?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da normal ca e ok sa i spui asta, deci la varsta asta baieti sunt imaturi si cu o mare dorinta sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i!

| alexfab33 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca iti place de el

| BIBI2308 a răspuns:

Daca tu chiar il placi, spune-i! Ce mai astepti?!

| zwyxq a răspuns:

Trebuie mai întâi să te asiguri ca și el te place in sensul ala.Pana atunci arata-i prin diverse gesturi cât de mult înseamnă pentru tine, sa-și dea seama el ca îl placi.Nu trebuie sa încerci sa-l uiți, chiar cred ca ai mari șanse cu el.