| Acru a întrebat:

As cam avea o problema...
Ieri la scoala i-am spus unei,, colege"(nu pot sa-i spun colege ca e o sclifosita si-o nesimtita care ca toate animalele si tot ea e victima), dintr-o cearta sa-mi s*** p***, mi-a scapat la ce nervi aveam!
Isi batea joc de mine si mai ales de par, si mi-a scapat din gura.
Si ea paracioasa i-a spus lu` diriga, pe mine nu m-a ascultat diriga ce a facut si ea, ca de e nebuna...
Si avem sedinta, si am 50% sanse sa toarne diriginta la mama ce-am facut!
Ce sa-i spun lu mami daca afla?laughing

Răspuns Câştigător
| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Explca mamei ca fata aceea a inceput si fa-o sa te inteleaga ca erai cu nervii la limita. Explicai ca ceea ce ai zis nu a fost bine, dar explica-i ce ti-a zis si spune-i ca si tu trebuia sa faci ceva pentru a nu fi luata de proasta. Mai spune-i ca si tu esti un om si desi incerci sa nu scoti prostii pe gura nu te poti abtine chiar mereu. Bafta si sa-mi zici cum ti-a mers!winking

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Adevarul! Problema este insa, ca asemenea comportament, discutii, vorbe, este specific tatelor de la tara, care saracele sunt femei needucate, nu prea au fost pe la scoala! De ce nu se intampla astfel de probleme cu fetele care-si vad de scoala? Parul, si alte discutii sunt nelalocul lor intr-o scoala! Ai auzit astfel de situatii la serviciul mamei, sa zicem?!

| Satan13 a răspuns:

Ii spui adevaru! Ca fata aia e o! Iar daca vrei sa iti pastrezi demnitatea, accepti orice fel de pedeapsa! Mama ar trebui sa te inteleaga! Nu? Stiu ca ai vb urat, dar e totousi mama ta! Si nu ar trebui sa fie de partea dirigai! Nu? La urma urmei, doar nu o sa te puna sa te porti ca o sora, cu proasta aia? Nu? Daca iese rau si te pune sa stai cu ea in banca/sa iti ceri scuze etc, cel mai bine ar fi sa alegi 1 varianta.Pt. ca asa ai ocazia sa o sacai si tu! Dar incearca fara s*** p*** sau alte injuraturi! Funda? Sper ca te-am ajutat!

| Paula007 a răspuns:

Nu e vorba ca ii tinem partea, dar scuza-ma, tu ai fost intr-o clasa de a VI-a anul acesta? sa vezi ce vorbesc si CUM vorbesc intre ei copiii din ziua de azi? mai ales fetele? care au ajuns sa fie mai spurcate decat tiganii din mahala? scuza-ma, dar la nervi, are dreptul sa-i scape una, doua; eu ma bucur ca nu a fost o palma laughing
pentru ca daca injuraturile ti se par, anonim, ceva rau, sa-i vezi cand se iau la bataie copilasii. laughing)

| ChibiRose a răspuns:

Doamne ce e in lumea asta!laughingMai cearta-te cu fata aia daca tot nu va puteti abtine si inreagistreaz-o.Aia da dovada! Si dupa ce ii zici mamei ii arati inregistrarea ca sa vada cum de ti-ai iesit din fire, sa vada cum vb acea fata

| andreea_1432 a răspuns:

Pai spune-i ca aveai moralul sub pamant.nu la pamant si ca te-ai enervat suuuper tare si nu te-ai putut abtine.ca doar na...esti si tu om.

| lastman024 a răspuns:

Problema se pune in felul urmator, te duci frumos si o sa ii spui mamei tale ce s-a intamplat ca doar nu te omoara nimeni, si data viitoare cand te supara, taci si tu din gura si te duci sa o parasti sau le povestesti parintilor tai ce patesti la scoala si sa vina sa rezolve problema. dar incearca sa numai vb urat, chiar daca esti cu nervii la pamant, daca ea e proasta asta nu inseamna ca trebuie sa arati ca esti mai prost ca ea. sau astepti sa iesi de la scoala si o paruiesti laughing) eu asa faceam cand eram mai mic laughing dar poti rezolva problema doar discuntand cu parintii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca esti o zdreanta de om si nu meriti nici macar sa fi scuipat...nu meriti nici sa-ti mai de-a sa manci...labacar ordinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune sfaturi dati...asta injura ca la usa cortului o fata s*** P*** si voi ii tineti partea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 minute i-am zis mamei despre cearta ce am avut-o cu o prea iubită colegă. Şi ea este preferata dirigintei.

Ei bine, sunt aici, vielaughing. Sper să mi se ducă vânătaia de sub ochi şi zgârieturile până luni...Glumesc!

Mergi şi spune-i.