| gabriel9977 a întrebat:

as vrea și eu sa știu care e mai aproape de realitate poza de pe telefon sau imaginea din oglinda. După cum știți în oglinda toți aratam bine dar oare chiar asa aratam și prin ochii celorlalți?

Răspuns Câştigător
| immaBeast a răspuns:

Cred ca imaginea in oglinda arata mai bine, mai real.
Nu, desigur ca nu, fiecare om te vede diferit, fiecare are o parere diferita fata de tine, fata de cum arati tu.
Tu nu ti-ai dat niciodata cu parerea despre cineva?
Sunt sigur ca ai facut asta macar o singura data in viata.
Asa sunt si oamenii care te privesc, fiecare te vede diferit, sunt persoane care te plac si persoane cu nu te plac.
Este ceva normal sa fii judecat sau laudat, dar parerea ta conteaza cel mai mult, nu trebuie sa iei in considerare oamenii care te judeca si nici oamenii care te lauda, poate fac asta din ura, poate sunt laude false, tu trebuie sa stii ca doar parerea ta conteaza despre cum arati, despre persoana ta.
Pace!

| gabriel9977 explică (pentru immaBeast):

Multumesc pentru raspuns.Ti-am dat funda.

1 răspuns: