| edc a întrebat:

As vrea sa ma pun pe pastile de slabit [naturale sau din farmacie ]. Imi puteti spune [cei care chiar ati luat ] daca si-au facut efectul? Cat ati slabit? Daca dupa ce ati slabit cat v-ati dorit a mai trebuit sa le luati pentru a nu va ingrasa din nou?
Multimesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AbbyG a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iei pastile fara sa consulti un medic. Mergi fie la un endocrinolog fie la un nutritionist si incearca cu acesta sa-ti stabilesti o dieta proprie fie ca e insotita de pastile sau nu, dar neaparat sa incluzi in program si sport. Nu lua niciun tip de pastile de slabit pana nu faci in prealabil un set complet de analize si pana nu te documentezi bine in ceea ce priveste acele pastile. Roaga medicul sa-ti explice cum anume functioneaza acele pastile asupra organismului.
Eu am luat la recomandarea unui endocrinolog Reductil. Nu-l recomand, nu m-a ajutat sa slabesc si a cauzat destule efecte secundare (de altfel mi se pare ca acum e interzis la comercializare).

1 răspuns:
| marits14 a răspuns:

Jasmine,ti-as sugera sa nu incerci niciun fel de pastile de slabit.indiferent daca sunt de la farmacie sau nu.O prietena a patit-o foarte urat.Lua niste ceaiuri de la farmacie.Starea ei de sanatate se agravase.Si chiar daca iei ceva gen ceai verde, trebuie sa fii dependenta de el, adica sa nu uiti niciodata sa-l iei.Intradevar,mai dai ceva jos cu el.dar mai mult te imbolnavesti,si in legatura cu ingrasatul dupa,da,te ingrasi, dar numai daca incepi sa mananci mai mult decat trebuie.Ti-as sugera sa mergi la un nutritionist, cu siguranta el te va ajuta! Numai bine:*