| AlexGeo12321 a întrebat:

Aseară m-a sunat nu număr:800 și nu am avut telefonul la mine atunci când m-a sunt, am văzut după 20 minute că am un apel nepreluat. Știe vreunul dintre voi cine sau ce poate să fie numărul acesta. Dau fundă primului care răspunde

Răspuns Câştigător
| Itanul a răspuns:

E numar scurt pentru serviciile de telefonie mobila sau numere alocate unor companii mari, pentru publicitate. Chiar daca vrei, nu poti suna inapoi.

| AlexGeo12321 explică (pentru Itanul):

Mulțumesc mult pentru răspuns. Dar încă mă roade curiozitatea de la cine și pentru ce am primit acel apel.

| Itanul a răspuns (pentru AlexGeo12321):

De obicei apare numele. Mai rar numarul. Si iarasi de obicei, transmit sms-uri. Cine stie ce oferta voiau sa-ti faca. Daca e ceva important, te vor reapela.
Ia uite ce am gasit: "Nu e farsa, 800 este numarul pentru serviciul de tonuri de asteptare al Vodafone: https://www.vodafone...ptare/index.htm
Daca ai fi raspuns, ai fi auzit robotul (ca la *222) care promoveaza serviciul. Am fost si eu sunat mai demult, tot de numarul 800. " la https://forum.softpedia.com/topic/726708-numarul-de-telefon-800/
Mai sunt si alte comentarii.