| baiatulxboyx a întrebat:

azi am mancat de dimineata un sendvis cu paine neagra cu seminte(50 gr, poate mai putin), muschi si castravete ( masa de dimineata - aprox 235 calorii ). La prima gustare am gustat putin dintr-o ciocolata papi cu lapte( tot batonul are 130 calorii, eu am mancat doar capu, sa zicem cam jumate adica 65 calorii ) si niste ananas( aprox 100 gr ). La masa de pranz am cam dat-o in bara deoarece am mancat o supa dinaceea "chineazeasca" si avea e-uri ( 450 calorii ). La a 2-a gustare am mancat niste pepene ( aprox 100 gr ). Seara am mancat cotlet de porc la gratar ( 300 gr ), dar grasimea nu am mancat-o pentru ca nu imi place, deci o puteti nota ca cotlet de porc la gratar cu putina grasime ( 226 calorii per 100gr ) plus niste branza si iarasi paine neagra cu seminte.
In total, aproximativ 1850 calorii - 1900. Eu pot manca pana la 2600 calorii ca sa imi pastrez greutatea, insa vreau sa stiu daca, cu toate ca nu am ajuns la 2600 calorii, ma voi ingrasa de la supa aceea sau mai stiu eu, poate ciocolata? Am inceput sa mananc cate un baton de ciocolata cam in fiecare zi ( nu depaseste 200 calorii, de obicei, baton fitness ), are ceva? Ma va ingrasa, cu toate ca nu depasesc nr de calorii?

1 răspuns:
| Dragos_6807 a răspuns:

Daca mananci regulat (azi la 7 am maine la 7 am nu azi la 10 am maine la 6 am) si daca faci sport in fiecare zi (nu azi-da, maine-nu, poimaine-da...) o sa slabesti. Dar sa nu iti imaginezi ca dai jos 3kg intr-o luna.