| Bris a întrebat:

laughing! Azi dimineata am avut un vis foarte ciudat laughing si ma gandeam ca poate cineva sa mi l explice : Era un inceput de dimineata unde predomina mai mult intunericul decat lumina dar era o imagine foarte clara laughing eu priveam din spatele unei paduri spre o femeie ( tanara asa cam 20 -30 ani cu par lung si negru intens care purta o rochi alba simpla si lunga) care avea o privire trista spre un lac ( nu prea mai stiu daca apa era curata sau murdara pentru ca fiind asa de intunecat vedeam doar ca e tulbure inchisa la culoare si in valuri se reflecta lumina lunii care apunea, lumina era galbuie).Femeie era pe un dig din lemn cu bordura. Apoi femeia pleaca si eu o vad doar din spate cum intra intr-o incapere fara usa si o i-a la stanga dar dupa cateva secunde ...se intoarce si imi arunca o privire de genu` "ha, te-am prins!"laughing sau "stiu ca ma vezi" in timp ce zambeste malefic ( avea breton, si era foarte alba la fata ) si visulasta l-am tot vazut in acea dimineata de vreo 50 de ori ...sunt sigura, ca si cum cineva tot dadea "replay" la un visul meu laughing.Si asta am visat de la 2:00 ( cand m-am culcat ) pana la 4:00 ( cand m-am trezitlaughing )
Poate sa-mi explice cineva acest vis laughing? Funda, logiclaughing!

Răspuns Câştigător
| OhGodWhy a răspuns:

Bine faci! O Funda? pentru stradanie 0_0 0_0 happy big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si credeam ca numai eu a visese aiurea.
Apa tulbure inseamna neliniste, ca se va intampla ceva mai putin placut(si daca n-o vezi bine si ai doar impresia ca e tulbure tot asta inseamna)
Restul e in mare imaginatia ta bogata si inca cateva chestii pe care nu le inteleg..., dar daca ei fiecare lucru care ti se pare tie semnificativ si sa-l cauti intr-un dictionar de vise.
Cre ca digul mai inseamna salvare, siguranta daca e deasupra apei, iar daca e pe pamant piedica.
Dar sa nu ai sentimentul ca tot ceea ce visam semnifica ceva, unele sunt doar reproduceri ale subconstientului nostru care retine lucruri placute si neplacute la care nici nu te-ai gandi.
PS: la inceput n-am crezut un cuvant din ce-ai scris, mi-am spus in final sa las de la mine pentru ca si eu ma visez in statii de metro noaptea, sau in aeroporturi salutand motociclisti in trecere sau cel mai rau fugarita de infractori...etc.

| Bris explică (pentru anonim_4396):

Nu mint in legatura cu visul meu crede-malaughing in plus de ce as minti, si daca as face-o as crea un vis mai ...interesantlaughing si am gasit pe net sa daca visezi o persoana ca o ia la stanga inseamna ca este de rau si daca este imbracata astfel incat sa nu-i vezi picioarele se spune sa nu i-ei in considerare infatisarea pentru ca ar putea fi ''dechizata ''laughing si femeia aceea era chiar frumoasalaughing. Adica pentru mine ese ciudat pentru ca nu visez foarte des si nu prea imi amintesc foarte bine visele dupa ce ma trezesc dar acesta e ''stocat '' in creierul meulaughing ...si mi se pare foarte ciudatlaughing.

| OhGodWhy a răspuns:

Da,in primul rand ori te-ai uitat la ceva film de groaza si ai avut un cosmar, Ori esti bantuita(Doamne feri!big grin)

| Bris explică (pentru OhGodWhy):

NU.nu m-am uitat la nimic aseara, am venit de la strans si eram asa de obosita incat numa m-am spalat si m-am pus in pat laughing) atatlaughing).

| OhGodWhy a răspuns (pentru Bris):

Atunci ai oarece stafie prin casa sau doar o imaginatie bogata! big grin

| Bris explică (pentru OhGodWhy):

Prefer sa cred ca am o imaginatie bogata laughing.

| OhGodWhy a răspuns (pentru Bris):

Bine faci! O Funda? pentru stradanie 0_0 0_0 happy big grin

| Peter28 a răspuns:

Sunt mai multe explicatii. Tot ce vezi sau auzi intr-o zi se stocheaza in creier, iar in timpul somnului, se transforma in vise. Poate ai vazut o poza, sau un film, sau chiar pe cineva care a facut asa, iar creierul tau a "inflorit" un pic imaginea si a format acest vis. Sunt multe explicatii, dar aia de mai este cea mai plauzibila. Daca vrei sa scapi de el, uita-te intr-o seara la un film vesel, cu multe culori, la care sa razi cu multa pofta si asa, poate iti vei reveni.