| ELITE00BAT a întrebat:

beau coca-cola de la varsta de 10 ani si in prezent m-am lasat am 19 ani si am grave probleme de stomac mai mereu ma doare credeti ca m-a afectat intr-un fel cola-cola

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

O sa iti creeaza probleme in mod sigur mai devreme sau mai tarziu.
Uite am gasit un articol foarte interesant despre Coca Cola, merita citit:

http://babylenutautilepentrusanatate.blogspot.com/......pepsi.html

| ღBrunette a răspuns:

În primul rând, Coca Cola conţine cofeină, la fel ca şi Pepsi. Nu este o băutură prea sănătoasă, mai ales dacă o consumi de la o vârstă atât de fragedă. Încearcă să eviţi băuturile carbogazoase şi să bei mai mult sucuri naturale. S-ar putea să ai probleme cu stomacul şi din cauza aceasta. Totuşi, ca să primeşti un răspuns mai sigur ar trebui să mergi la un control. Sper că te-am ajutat...

| VampireBlood a răspuns:

Poate da, Poate nu.Eu sincer beau cola tot de pe la 10 ani. Poate ca te doare din alte motive.Totusi du`te la medic sa fii sigur.Bafta!

| danadana28 a răspuns:

O colega a facut ulcer de la cola. Depinde si in ce cantitate ai consumat si daca ai consumat zilnic, ca atunci s-ar putea sa aiba si cola o parte din vina.

| info9993 a răspuns:

Sigur ca aceasta bautura te-a afectat, iata ce se produce in organismul tau imedia ce ai baut cola: http://infopages.md/ce-se-intimpla-in-corpul-tau-daca-bei-cola/