| AirCloud a întrebat:

Bun, deci, sunt boboc intr-a 9-a si imi place o fata. Problema e ca, lumea stie ca ma dau la fete numai asa pe interes, insa o vreme asa a fost, dar acum imi place si mie de o fata. Eu sunt prieten bun cu colega ei de banca care totodata este si un dintre cele mai bune prietene ale ei. Eu ma inteleg prea bine cu colega ei de banca, aproape ca ma place. M-am scapat de cateva ori ei cum ca imi place de colega ei de banca *in gluma cica* si s-a mai suparat putin si cred ca i-a zis fetei pe care o plac ca simt ceva pentru ea sau ceva de genul, dar nu-s sigur. Cert e ca in gluma am pus- pe fata cu care ma inteleg sa o intrebe in gluma daca ma doreste si a zis ca nu. Intrebarea e cum sa fiu cu fata aceea? Nu pot sa ii scriu direct nicaieri si nici nu ma pot folosi de vreo prietena de a ei. Nu ma pot folosi de nimic. Orice ajutor mi-e de folos. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Problema pe care o ai acum este ca iti lipseste credibilitatea in fata fetelor. Trebuie sa faci cumva sa iti refaci reputatia. Lasa fetele in pace pentru o vreme si concentreaza-te pe fata pe care o vrei. Incearca sa ii oferi cate un trandafir rosu din cand in cand. Priveste-o, zambeste-i, ofera-te sa o ajuti, stai pe langa ea dar fara sa fii prea insistent sau disperat.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cum sa te placa daca te stie ca fiind "mare cuceritor" unul caruia i s-a dus vestea ca de popa tuns laughing. Vezi ce inseamna "popularitatea "dorita cu orice pret? Acum tragi consecintele, poate acum vei intelege ca nu toate fetele sunt ahtiate dupa baietii macho.

| neutrino a răspuns:

Tu ai putea accepta o fata nu frumusica, nu isteata, sa-ti fie iubita? Tot la fel si colega, are si ea aceleasi drepturi si dorinte asa ca si tine. Asadar, cauta-ti alta colega.

| ywar a răspuns:

Pai daca tu i-ai pus intrebarea "vrei sa fii cu mine" normal ca ea ca o fata desteapta ce e a zi "Nu". Orice fata desteapta spune nu, desigur. Tu daca o intrebi asta ea in orice situatie fie ca e insotita, fie ca e singura din orgoliu va spune Nu. Ai inteles-o pe asta?